3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

عشایر افغانستان دارای ردیف بودجه شدند

کابل -برای نخستین بار در افغانستان رئیس جمهوری این کشور دستور داد دو میلیارد افغانی معادل ( 384میلیارد تومان)، برای عشایر تخصیص یابد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از منابع محلی در کابل، همچنین در بودجه هر وزارتخانه نیز ردیف مشخص بودجه برای عشایر گنجانده شده است.
«محمد اشرف غنی» در نشست اختتامیه کنفرانس ملی انکشاف عشایر زیر چتر برنامه میثاق شهروندی که در قصر سلامخانه کابل برگزار شده با اعلام اختصاص این بودجه به عشایر تاکید کرد که سالانه به این رقم افزود خواهد شد.
«پوهنمل مجیب الرحمن کریمی»، وزیر احیا و انکشاف دهات که در این نشست حضور داشت گفت که براساس سفارش ویژه رئیس جمهور، عشایر در ٩٠٢ شورا عملا تحت پوشش برنامه میثاق شهروندی قرار گرفته تا هر وزارت خانه برنامه های مختص عشایر را زیر چتر این برنامه عملی سازند.
وی افزود: تا سال ٢٠٢٢ میلادی بیش از ٣٠ میلیون دلار به عشایر اختصاص می یابد و در بخش تکنیکی از آنها در خواست ٢٠درصد همکاری خواهد شد.
عشایر (کوچی‌ها) افغانستان گروهی از مردم هستند که به شیوهٔ کوچ‌نشینی زندگی می‌کنند. کوچی‌ها اغلب از پشتون‌های غل‌زایی هستند. طایفه‌های خروتی، احمدزی و اندر از مهمترین طوایف پشتون‌های کوچی محسوب می‌شوند.
البته کوچ‌نشینی در افغانستان منحصر به پشتون‌ها نیست و تعدادی از افغانستانی‌های غیرپشتون مانند بلوچ‌ها نیز به این شیوه زندگی می کنند.
معیشت کوچی‌ها از راه دامداری تأمین می‌شود. گوسفند، بز، شتر و الاغ چهار دام اصلی آنهاست.
بر اساس گزارش کمیساریای عالی سازمان ملل برای پناهندگان، کوچی‌ها تا پیش از آغاز جنگ داخلی صاحب حدود 30 درصد احشام افغانستان بودند و مسئول اصلی تأمین گوشت، پشم، روغن حیوانی و کشک در اقتصاد ملی افغانستان محسوب می‌شدند.