مدیریت

09196056862

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

عقب نشینی فلز زرد/ اونس نقره از مرز ۲۴ دلار عبور کرد

اقتصاد آنلایناکرم شعبانی؛ معامله‌گران فلزات گرانبها در انتظار اهرمی هستند که این بازار را به سمت جلو حرکت دهد و احتمالا این اهرم گزارش مشاغل ایالات متحده خواهد بود که قرار است صبح جمعه منتشر شود. بر این اساس طلای آتی اکتبر با ۱.۴۰ دلار کاهش به قیمت ۱۸۱۴.۴۰ دلار در هر اونس و نقره آتی دسامبر در بازار کومکس نیویورک با ۰.۲۴۹ دلار افزایش به قیمت ۲۴.۲۵۵ دلار در هر اونس معامله شد.

در نخستین روز معاملاتی ماه سپتامبر انتشار تعدادی از داده‌های اقتصادی از سوی ADP که گزارش اشتغال ماهانه را منتشر می‌کند تا حدودی بر بازار فلزات گرانبها تاثیر گذاشت، بر اساس این گزارش در یک ماهه آگوست ۳۷۴هزار شغل به تعداد مشاغل آمریکا افزوده شده است در حالی که انتظار می‌رفت تعداد مشاغل افزوده شده بیش از این و حدود ۶۰۰ هزار شغل باشد. با انتشار این گزارش بازار طلا در طول شب روند افزایشی در پیش گرفت اما با شروع معاملات روز، روند کاهشی قیمت‌ها آغاز شد.

بازارهای جهانی سهام روز گذشته عمدتا روند افزایشی داشتند. در ایالات متحده هم به غیر از شاخص داو جونز که روند کاهشی روز سه شنبه را ادامه داد، دو شاخص اس‌اندپی۵۰۰ و نزدک به صعود خود ادامه دادند. به نظر می‌رسد اشتهای ریسک پذیری سرمایه‌گذاران در معاملات پایان تابستان افزایش یافته است. اگرچه تجربه نشان داده که در دو ماهه سپتامبر و اکتبر بازارها می‌توانند روند آشفته‌تری در پیش بگیرند.

در بازارهای کلیدی خارجی روز گذشته شاخص دلار آمریکا کاهش یافت. قیمت‌های آتی نفت خام نیمکس با اندکی کاهش در حدود ۶۸.۳۵ دلار در هر بشکه معامله شد. قیمت‌ها در حالی کاهش یافت که بر اساس تصمیم سران اوپک افزایش تولید نفت خام به ۴۰۰ هزار در هر بشکه ادامه خواهد یافت. بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه داری ایالات متحده نیز در محدوده ۱.۳۱۶ درصدی معامله شد.

طلا

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلا از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. روند صعودی در نمودارهای میله‌ای روزانه مشهود است. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت و بالاترین سطح قیمت معاملات ماه آگوست یعنی ۱۸۳۳.۴۰ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رساندن قیمت‌ها به زیر سطح حمایتی ۱۷۵۰ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی ۱۸۲۳.۶۰ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم ۱۸۳۳.۴۰ دلار در هر اونس است همچنین سطح حمایتی نخست ۱۸۰۰ دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم ۱۷۷۹.۲۰ دلار در هر اونس عنوان شده است.

نقره

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت نقره)

قیمت‌های معاملات آتی نقره دسامبر روز گذشته به بالاترین سطح سه هفته گذشته خود رسید با این وجود روند نزولی قیمت‌ها همچنان از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. هدف بعدی صعودی قیمت‌ها دستیابی به سطح مقاومت فنی ۲۵ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی و کمترین سطح قیمت معاملات ماه آگوست یعنی ۲۲.۲۹۵ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره ۲۴.۳۹۵ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم ۲۴.۷۵ دلار در هر اونس مشاهده شده در حالی که سطح حمایتی نخست نقره بر روی ۲۴ دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم بر روی کمترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۲۳.۷۷۵ دلار در هر اونس قرار گرفته است.