3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

عملکرد ضعیف کشور در حوزه آموزش الکترونیک

عملکرد ضعیف کشور در حوزه آموزش الکترونیک/ لزوم ورود بخش خصوصی در حوزه آموزش الکترونیکیایران اکونومیست- علی خاکی صدیق رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در مراسم سیزدهمین دوره ملی و هفتمین دوره بین‌المللی کنفرانس یادگیری و یاددهی الکترونیکی که صبح امروز در دانشکده مهندسی مواد، مکانیک و صنایع دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد، اظهار کرد: در آموزش‌های سنتی موفقیت‌های زیادی را داشته‌ایم و تجربه‌های زیادی را کسب کردیم، از ۲ دهه قبل (اوایل دهه هشتاد) آموزش الکترونیکی در کشور آغاز شد، زمانی که این آموزش را در کشور شروع کردیم خیلی از دنیا عقب نبودیم، ولی در حال حاضر حداقل یک دهه جاماندگی در حوزه آموزش الکترونیک داریم.

وی افزود: اگر بخواهیم در دنیا سهم کشور از آموزش عالی و ضریب نفوذ را به دست آوریم ضرورت سیاست گذاری کشور در این زمینه مشخص می‌شود.

خاکی صدیق بیان کرد: آسیا در دنیا بیشترین نرخ رشد در آموزش الکترونیک یعنی ۱۷.۳ درصد را داشته است با این حال در منطقه غرب آسیا ما در این زمینه سهم چشمگیری نداریم.

راهبرد همکاری‌های بین المللی در آموزش الکترونیک

خاکی صدیق اظهار کرد: برای موفقیت در آموزش الکترونیک باید یک راهبرد اساسی را درنظر بگیریم؛ جذب دانشجویان ایرانی مقیم خارج از کشور، استفاده از اساتید بین الملل شامل استادان ایرانی، پذیرش دانشجو به صورت الکترونیکی، دوره‌های مشترک بین المللی و برگزاری دوره‌های آموزش فارسی برای غیرفارسی زبانان از جمله فعالیت‌هایی است که می‌توان در این زمینه انجام داد.

رئیس دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی بیان کرد: گذر از آموزش سنتی به سمت آموزش‌های مبتنی برفناوری آموزش، از ابتدایی تا آموزش عالی ضرورت دارد و در حال حاضر این کار دیر شده است و با توجه به گسترده بودن آن در دنیا نیاز به اطلاع رسانی عمومی دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر زیر ساخت‌های خوبی در کشور وجود دارد که می‌توان از آن‌ها به بهترین شکل استفاده کرد؛ ضریب بالای نفوذ اینترنت موبایل، تعداد زیاد روستا‌های تحت پوشش موبایل و اینترنت از جمله امکانات در دسترس در این زمینه است.

خاکی صدیق گفت: مشکلی که امروز با آن روبه رو هستیم این است که شرکت‌های خصوصی در این زمینه ورود نکردند بنابراین ضمن حل این مشکل باید بر همکاری‌های بین المللی که در این زمینه بسیار مهم و حائز اهمیت است توجه بیشتری شود.