مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

فارس‌من| مطالبه‌گران کریپتولند: برای جبران ضرر بورس وارد بازار رمزارز شدیم / جای خالی قوانین مدون در حوزه ارز دیجیتال

تعدادی از مطالبه‌گران صرافی کریپتولند با بیان اینکه برای جبران شکست در بازار بورس خرید و فروش‌ رمز‌ارزها را انجام داده‌اند، گفتند: قوانین مدونی برای نحوه فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال وجود ندارد.

گروه فارس‌من خبرگزاری فارس-مریم ناظم‌پور:ارز دیجیتال یا رمز ارز نوع جدیدی از پول‌در مبادلات است که در چند ساله اخیر و پس از رشد چشمگیر رمز ارز بیت‌کوین بیشتر مورد توجه قرار گرفته و در تمام کشور‌ها خرید و فروش آن رونق گرفته است‌. ایران هم همچون سایر کشورها این نوع مبادلات از رشد روزافزونی برخوردار شده‌است.

توجه مردم به خرید و فروش توکن‌ها میزان زیادی از پول‌های سرگردان را به خود جذب می‌کند.بازار شکست خورده بورس عامل مهمی در گرایش مردم به خرید و فروش رمز‌ارز‌ها بود از کاسب و کارگر و بیکار تا دکتر و وکیل و مهندس هر کدام در این بازار سرمایه‌گذاری کردند و تعدادی اینکه آگاهی و یا علمی از این حوزه داشته‌باشند با تعدادی از صرافی‌هایی که مجوزی دارند و نه میزان  تراکنش و اعتبار آنها مشخص است خرید و فروش دارند.

شکست در بازار بورس سهامداران را بر آن داشت تا ضرر خود را در بازار رمز ارزها جبران کنند. روزانه تعداد بسیاری از صرافی‌ها در فضای مجازی در حال خرید و فروش ارزهای دیجیتال‌هستند و بانک مرکزی اعلام کرده صرافی‌های رمزارز تا کنون هیچ مجوزی دریافت نکرده‌اند. چنانچه جرمی مرتکب شوند از قوانین عام استفاده می‌شود.

در دقایق نخست بارگزاری این فراخوان بیش از ۱۰۰۰ کامنت شکایت در خصوص بسته بودن فضای تحلیل پروژه BRG به این انجمن ارجاع شده‌بود. پروژه مربوط به رمز ارز BRG در لایه های مختلف کسب و کار، تیم استراتژی کار، تبلیغات، نحوه جذب سرمایه گذار و … ایرادات اساسی داشته‌است.  در یک سال گذشته بارها اعتراضاتی از سوی مردم درباره برخی از توکن ها  به انجمن بلاکچین رسیده‌است از همین جهت انجمن بلاک چین فضایی را برای طرح شکایت از این توکن ها اعم از BRG فراهم کرده است تا مستندات جمع آوری شود.

از جمله صرافی‌هایی که این روز‌ها مشتریان آن با مسدودی حساب‌ها و کیف پولشان رو‌به روشده‌اند صرافی کریپتولند است که به گفته نماینده محترم دادستان تا کنون بیش از ۳۰ هزار کاربر جهت دریافت موجودی ارزی و ریالی خود در سایت گرداب فرم پر کرده‌اند. سایت گرداب مطربوط به جرایم سایبری است که کاربران کریپتولند می‌بایست جهت دریافت موجودی‌های خود در کریپتولند باید در آن فرم مربوطه را پر کرده و ارسال نمایند.

اما در روزهای گذشته خبر دستگیری سینا استوی مدیرعامل کریپتولند و بسته شدن سایت کریپتولند، سبب نگرانی کاربران این سایت شده است. کاربران کریپتولند امروز نگران از دست رفتن سرمایه‌های خود در این سایت هستند و با ایجاد کمپین‌هایی مانند کمپین «به داد سرمایه‌گذاران صرافی کریپتولند برسید» درخواست پیگیری برای بازگشت سرمایه‌شان را دارند. میزگردی با حضور «حامداکبری»،»«سعید قلی‌زاده شانی»،«بردیا ایرانی»،«سید کاظم حسینی» از مطالبه‌گران صرافی کریپتولند در خبرگزاری فارس برگزار شد.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d981d8a7d8b1d8b3e2808cd985d986 d985d8b7d8a7d984d8a8d987e2808cdaafd8b1d8a7d986 daa9d8b1db8cd9bed8aad988d984d986d8af d8a8d8b1d8a7db8c 61496680b5253

آنچه در می‌خوانید مشروح این میزگرد است:

هنور نحوه بازگرداندن رمزارزها به طور رسمی به ما اعلام نشده‌است

حامد اکبری وکیل دادگستری و از کاربران کریپتولند در خصوص مشکلات به وجود آمده برای کاربران این صرافی گفت : در پی دستگیری سینا استوی مدیر صرافی کریپتولند به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور از طریق رمز ارز BRG و متعاقب آن بسته شدن سایت صرافی جهت حفظ دارایی های کاربران و عدم اطلاع رسانی رسمی موجب بروز موجی از نگرانی‌ها در بین کاربران شد و در خلال بی‌اطلاعی کاربران عده ای افراد سودجو و کلاهبردار روزانه با گرفتن مبالغ گزاف به طرق مختلف و با دادن وعده بازگرداندن موجودی سعی در کلاهبرداری از کاربران دارند و متاسفانه این موضوع به دلیل عدم شفاف سازی و اطلاع رسانی مقامات مسئول در حال افزایش است.
وی افزود: در حال حاضر آخرین وضعیت پرونده کریپتولند به این شرح است که بازپرس پرونده با توجه به تخصصی بودن موضوع تا پس از تهیه گزارش و احراز هویت کاربران و  تعیین شدن شیوه پرداخت، دستور پرداخت را صادر خواهند کرد تا حقی از کسی ضایع نشود و مدت این تحقیقات ممکن است کمی متغیر باشد ولی طبق آخرین اطلاعات دریافتی این مدت و پرداختی‌ها قبل انتخابات خواهد بود و کاربران نگران طولانی شدن روند پرداختی‌ها نباشند و در صورت طولانی شدن روند عودت موجودی کاربران تعداد کلاهبرداری‌ها هر روز بیشتر و عده زیادی از کاربران که افراد عادی هستند قربانی خواهند شد. ما از مقامات مربوطه خواهش می‌کنیم به وعده‌های که به کاربران دادند از جمله امن بودن تمامی موجودی کاربران و بازگرداندن آن ظرف روزهای آینده در مهلت های تعیین شده عمل کنند تا موجب بی‌اعتمادی کاربران نشود.

عبدی نماینده دادستان اعلام کرد تمام رمزارزها موجود و سیو است و در روزهای آینده پرداخت خواهد شد. کارمندان این شرکت در حال بررسی حساب‌های کاربران هستند. بازپرس شعبه ۱۲ اعلام کرد ظرف ۱۰ روز‌ آینده پول‌ها پرداخت خواهد شد اول به صورت ریال و رمزارز باشد و قرار بود پول‌ها به صورت همان رمزارز پرداخت شود اما هنوز به ما اعلام رسمی نشده است که چه تصمیمی دارند. خواست ما آن است که تصمیم برگرداندن پول‌ها و چگونگی آن به صورت رسمی اعلام شود زیرا کاربران نیاز به امنیت روحی و روانی دارند.

ما مال‌باخته نیستیم،  مطالبه‌گریم

وی افزود: متاسفانه پس مسدودی سایت صرافی کریپتولند برخی اخبار رسانه‌ای به اشتباه کاربران را مال‌باخته خطاب کردند که این موضوع باعث نگرانی بیشتر کاربران شد و در همین زمینه نماینده محترم دادستان ضمن عذرخواهی از کاربران اعلام کرد که شما مالباخته نیستید و تمامی موجودی‌های شما محفوظ است و اعلام شد که کاربران نگران نباشند و جهت مطالبه گری به سایت گرداب مراجعه نمایید.

سعید قلی‌نژاد شانی:‌ در این سایت بیش از ۱۵ هزار نفر کاربر بودند و از دو سال پیش فعالیت‌شان را آغاز کرده‌اند. خیلی‌‌ها اعتماد کرده‌اند زیرا صاحب این صرافی در رسانه به عنوان کارآفرین نمونه معرفی شد. به ما اعلام شد تا در سایت گرداب که مربوط به مشکلات سایبری است ثبت‌نام کنیم پس از آن حدود ۳۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند ولی تا کنون هیچکس پاسخگو نبوده است این مسأله زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده است. دادستانی به ما قوت قلب داد و وعده دادند به زودی فرآیند بازگرداندن پول‌ها انجام شود ما خواستاریم زمانی را مشخص کنند تا به کار کاربران رسیدگی شود. این کار می‌تواند ۱۵ روزه انجام شود.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d981d8a7d8b1d8b3e2808cd985d986 d985d8b7d8a7d984d8a8d987e2808cdaafd8b1d8a7d986 daa9d8b1db8cd9bed8aad988d984d986d8af d8a8d8b1d8a7db8c 6149668118f68

مشکلات بورس دلیل گرایش به خرید رمز‌ارزها بود

بردیا ایرانی: کسانی که از این سایت خرید کرده بودند افرادی بودند که در بورس سرمایه‌گذاری کردند. تحریم‌ها و مشکلات بورس موجب شد ضررهای جبران‌ناپذیری سهامداران داشته باشند. اگر مشکلی در بورس به وجود نمی‌آمد مردم به سوی رمزارزها نمی‌رفتند. اگر سرمایه‌گذاری در بورس موفق بود و سرمایه‌ها اینگونه نابود نشده بود، نیاز نبود تا از راه دیگری آن ضررها جبران شود.

 

قلی‌زاده: من درس رمزارز را خوانده‌ام می‌دانم که در این بازار امکان بازنده بودن وجود دارد اما در نهایت اطمینان خاطر وجود ندارد. اگر کسی تخصص نداشته باشد اختلال ایجاد می‌شود اما ما مطمئن بودیم که این بازار ضرر ندارد چون صاحب این صرافی در تمام سایت‌ها و حتی رسانه‌های دیجیتال به عنوان فرد موفقی شناخته شده بود.

 

ایرانی: کسانی که می‌خواهند فعالیت کنند باید فرد مورد نظر را که صاحب صرافی است بشناسند. ما از طریق صدا و سیما و تبلیغات وارد بورس شدیم و از همان طریق هم با سایت‌های رمزارز آشنا شدیم. این شخص رزومه خوبی داشت و ما به این تبلیغات اعتماد کردیم.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d981d8a7d8b1d8b3e2808cd985d986 d985d8b7d8a7d984d8a8d987e2808cdaafd8b1d8a7d986 daa9d8b1db8cd9bed8aad988d984d986d8af d8a8d8b1d8a7db8c 6149668145a76

اکبری: تجارت از طریق رمز ارز موضوع جدیدی نیست و کاملا موضوعی پذیرفته شده از طرف بیشتر کشور هاست ولی مسئولین در ایران در مواجهه با موارد جدید علمی که آگاهی کامل از آن ندارند، در صورتی که این موضوع باید مدیریت و قانونگذاری شود با علم نمی‌توان مقابله کرد و دیر یا زود موضوع رمز ارز جهانی خواهد شد و کشور ما نیز باید در این خصوص ورود پیدا کند. کسانی که با رمزارز تجارت کنند مشکلی ندارند ایران جزو آخرین کشورهایی است که رمزارز را هنوز نپذیرفته ما به عنوان اینکه این صرافی و رمزارز آن موفق بوده وارد بازار شدیم. 

 

هیچ قانونی برای خرید و فروش رمزارز‌ها وجود ندارد

حسینی: من ارزهای معتبرتر بازار را خرید و فروش می‌کردم و با صرافی داخلی فعالیت داشتم برای اینکه پول‌مان را تبدیل کنیم نیاز بود با صرافی کار کنیم. رمزارزها درآمد داشتند و طبیعتا این سودآوری برای کشور دارد چون پول را وارد کشور می‌کند و برای دور زدن تحریم‌ها خوب است. الان اعلام شده هیچ کدام از صرافی‌ها از بانک مرکزی مجوزی ندارند اما مشکل این است که هنوز قانونی درباره خرید و فروش رمزارزها و چگونگی رسیدن به تخلفات وجود ندارد و آنها می‌توانند آزادانه کار خود را انجام دهند.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d981d8a7d8b1d8b3e2808cd985d986 d985d8b7d8a7d984d8a8d987e2808cdaafd8b1d8a7d986 daa9d8b1db8cd9bed8aad988d984d986d8af d8a8d8b1d8a7db8c 6149668171254

قلی‌زاده: در سایت مذکور تمام تقدیر و تشکرها وجود داشت و اعتبار در سایت موجود بود و به عنوان بهترین سایت کسب و کار شناخته می‌شد. صاحب آن به عنوان کارآفرین جوان معرفی داشت. حتی نماد اعتماد الکترونیک پایین این صفحه وجود داشت.

 

رسیدگی به پرونده رمزارز کریپتولند تسریع شود

حسینی: ما می‌خواهیم به طور رسمی به ما اعلام شود که تکلیف کاربران چه می شود و به قول‌هایی که به کاربران داده شده عمل نمایند. بازار ارز دیجیتال پرنوسان است الان که سایت بسته است هر لحظه ممکن است ضررهای فراوانی به وجود آید. قبلاً‌ این سایت پرکاربرترین سایت بود و درخواست داریم که روند رسیدگی به پرونده تسریع شود.

 

قلی‌زاده: در چارچوبی برای ما مشخص شود که کار رسیدگی به مشتریان آن انجام شود و به کاربران اجازه داده شود تا به کیف پول خود دسترسی داشته باشند. این مسأله موجب شده هر روز ذهن مردم درگیر شود. گفته شده از ۱۲ خرداد بازپرداخت آن شروع می‌شود اما هنوز به طور رسمی اعلام نشده حساب‌ها صفر نشده اما نمی‌توانیم برداشت کنیم.

 

ایرانی: به ما گفته شده پول‌ها است در تاریخ یک خرداد حتی بعضی از دوستان به صرافی رفتند و دارایی‌ها را دیدند گفته شده که پول‌هایمان مسدود شد تا بتوانیم پرداخت کنیم.

 

فارس من: آیا باز هم می‌خواهید با صرافی‌های رمزارز کار کنید؟

حسینی: به شرطی که صرافی ملی مجوز داشته باشد ادامه خواهیم داد ما نمی‌دانستیم که صرافی‌ها باید مجوز داشته باشند در تبلیغات فقط گفته شده بود کارآفرین موفق است به نظر من کسی کار اشتباهی انجام نداده است چون هیچ قانونی وجود نداشت تا مردم بدانند فعالیت در صرافی‌های رمزارز خلاف است.

 

فارس من: چرا به مجوزها توجه نکردید؟

قلی‌زاده: این به اعتبار است ما می‌توانستیم به دفتر برویم، دفتر در جای خوبی واقع شده بود واین اعتبار بود وقتی در سایت جست‌وجو می‌کردیم سایت‌های خبری بسیاری را می‌دیدیم که وی را تأیید می‌کردند.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d981d8a7d8b1d8b3e2808cd985d986 d985d8b7d8a7d984d8a8d987e2808cdaafd8b1d8a7d986 daa9d8b1db8cd9bed8aad988d984d986d8af d8a8d8b1d8a7db8c 614966819b18f

نبود قوانین مستند برای رمزارزها ضعف مدیریتی است

اکبری: متاسفانه در کشور ما هیچ گونه قانونی در خصوص خرید و فروش رمز ارز وجود ندارد  و این موضوع کاملا یک ضعف بسیار بزرگ مدیریتی در حوزه قانون گذاری است. صرافی کریپتولند همچون خیلی از صرافی های دیگر  از سال ۹۶ به صورت کاملا آشکارا اقدام به خرید و فروش رمز ارز می‌کرده و این موضوع برای مسئولین مخفی نبوده است و می‌توانستند در صورت ممنوع بودن این موضوع به مردم اطلاع رسانی کرده یا از ادامه فعالیت ایشان جلوگیری کنند.

 

نیازمند صرافی مجوزدار با پشتوانه دولت هستیم

قلی‌زاده: ما می‌خواهیم در صرافی فعالیت کنیم اما یک صرافی مجوز‌دار که از طریق رسانه و بانک مرکزی تعیین شده باشد و علمی به وجود آید منظور از علم آن است که آموزش داده شود و یک آموزش مشخص در بازار رمزارزها هر روز باید از طریق رسانه به وجود آید. ما نیازمند صرافی مجوزداری هستیم که دولت پشتوانه آن باشد هر روز تحت فشاریم و خانواده‌هایمان دچار مشکل شده‌اند.

 

اکبری: این سایت گفته شده ۱۵۰ هزار کاربر دارد و خیلی‌ها که شرکت‌های معتبری بوده‌اند خریدهای کلانی از این سایت داشته‌اند.

 

با خرید رمزارزها به دنبال حفظ ارزش دارایی خود بودیم

حسینی: وقتی مردم تحت فشار قرار گیرند و شرایط اقتصادی بدی به وجود آید مطمئنا دخل و خرج آنها نیز به سختی می‌افتد فعالیت در بورس و رمزارزها به دلیل مشکلات اقتصادی بود. گرانی‌ها روزمره بسیار و تأثیرگذار است. ما به دنبال حفظ ارزش پول خود بودیم و مجبور بودیم با فعالیت در این صرافی‌ها ارزش دارایی خود را حفظ کنیم. این موضوع از بحث اقتصادی گذشته است و وارد موارد روحی و روانی شده مردم حرکت اشتباهی انجام نداده‌اند از مجوز نداشتن این صرافی خبر نداشتند و نمی‌دانستند که این سایت باید مجوز داشته باشد. مردم بلاتکلیف  هستند. در سایت گرداب ثبت‌نام کردیم.

 

فارس من:‌ اگر می‌دانستید برای فعالیت با این صرافی نیاز به مجوز است باز هم فعالیت می‌کردید؟

قلی‌زاده: اگر اطلاع‌رسانی می‌شد که بله وقتی اسم صرافی می‌آید هر مشتری و هر شخصی به این فکر می‌افتد که در صرافی حجم بسیار زیادی از پول موجود است. چطور جلوی تراکنش‌ها را در این دو سال نگرفته‌اند؟‌اگر مجوز نداشت چرا در دو ساله اخیر هیچ وقت بانک مرکزی سؤالی درباره علت تراکنش این حجم از پول از صرافی نکرد. آیا امکانپذیر است که میلیون‌ها دلار در این سایت تبادل شود اما هیچکس از آن سؤالی نپرسد.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d981d8a7d8b1d8b3e2808cd985d986 d985d8b7d8a7d984d8a8d987e2808cdaafd8b1d8a7d986 daa9d8b1db8cd9bed8aad988d984d986d8af d8a8d8b1d8a7db8c 61496681c5ff3

می‌خواستیم ضرر بورس را در خریدوفروش رمزارزها جبران کنیم

اکبری: قطعا اگر اطلاع رسانی دقیقی در خصوص ممنوعیت یا عدم داشتن مجوز برای خرید و فروش رمز ارز از طرف مسئولین اعلام می‌شد خیلی از مردم و کاربران اقدام به همکاری و خرید و فروش رمز ارز از طریق این صرافی نمی‌کردند و هم‌اکنون مردم  تاوان عدم نظارت مسئولین را می‌دهند. در مورد صرافی کریپتولند اعلام شده اقدامات صرافی ایشان بلامانع بوده و علت دستگیری ایشان ارتباطی به موضوع صرافی نداشته و موجودی‌های کاربران به زودی به آنها برخواهد گشت ولی این حوزه باید توسط مسئولین رصد و مدیریت شود تا حقوق مردم تضعیع نگردد . مدیریت نشدن بورس و افت شدید آن  موجب اصلی فرار مردم به حوزه‌ رمز ارز  شد.

 

قلی‌زاده: ما می‌خواهیم صدای ما به مسؤولان برسد و به ما کمک کنند تا پول‌هایمان برگردد ما سردرگم هستیم همه سرمایه زندگی‌مان، درآمدمان حتی پول طلای زنان‌مان در این صرافی مسدود شده است. خوشبختانه دادستانی نظارت دارد، دفتر پلمب شده است، پولی از کشور خارج نشده اما ما از روند آن بی‌خبریم و نیاز داریم به طور موثق و رسمی به ما اطلاع داده شود.

 

حسینی: در پایان ما دو خواسته داریم، یکی اینکه به ما گفته شود پول و دارایی‌مان امنیت دارد، دوم اینکه چه زمان و چگونه برگشت پول انجام خواهد شد.

انتهای پیام/