فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

قیمت جهانی طلا در 9 بهمن ماه

قیمت جهانی طلا در 9 بهمن ماه در حالی اعلام شد که قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۴۵ درصد کاهش به ۱۸۳۵ دلار و ۷۶ سنت رسید.

در حالی که پس از ابراز نگرانی فدرال رزرو در مورد روند ترمیم بزرگترین اقتصاد جهان، سرمایه گذاران برای حفظ ارزش دارایی های خود به سمت خرید دلار هجوم برده و سبب افزایش ارزش آن شده اند،  قیمت طلا  روز پنجشنبه شاهد کاهش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر  اونس طلا  امروز با 0.45 درصد کاهش به 1835 دلار و 76 سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه آوریل با 0.56 درصد کاهش به 1838 دلار و 10 سنت رسید.

کایل رودا، تحلیلگر موسسه آی جی مارکت در این باره گفت: «به نظر می رسد که بازار خیلی از مواضع فدرال رزرو ناامید شده است… ما هیچ نکته ای از نظر سیاستگذاری یا چشم انداز اقدامات محرک اقتصادی از بیانیه پایانی فدرال رزرو برداشت نکردیم. بنابراین طبیعی است که شاهد افت دارایی های پرریسک، رشد ارزش دلار و کاهش قیمت طلا باشیم.»

فدرل رزرو نرخ بهره را در حد نزدیک صفر درصد حفظ کرد و تغییری در برنامه ماهانه خرید اوراق قرضه نداد. بانک مرکزی آمریکا همچنین اعلام کرد که روند ترمیم فعالیت های اقتصادی این کشور و همچنین اشتغالزایی، در ماه های اخیر تضعیف شده است.

اما جرومی پاول ، رئیس فدرال رزرو گفت، ریسک های موجود کوتاه مدت هستند و با توجه به برنامه واکسیناسوین کرونا، احتمال تقویت رشد اقتصادی در نیمه دوم سال وجود دارد.

ارزش دلار در برابر سبد ارزهای رقیب امروز به نزدیکی بالاترین رقم بیش از یک هفته اخیر رسید که در جلسه قبل تجربه شده بود و سبب کاهش جذابیت طلا برای خریداران شد.

عامل دیگری که سبب افت قیمت طلا شده، تاخیر در تصویب بسته محرک مالی 1.9 تریلیون دلاری دولت بایدن است که نتوانسته چراغ سبز لازم را از جمهوری خواهان سنا دریافت نماید.