فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

قیمت جهانی طلا سقوط کرد

قیمت جهانی طلا سقوط کرد
ایران اکونومیست- قیمت طلا روز سه شنبه تحت تاثیر رشد ارزش دلار کاهش یافت اما ریسک گریزی و افزایش قیمتهای انرژی از این فلز ارزشمند پشتیبانی کرد.

 بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری با ۰.۴ درصد کاهش، به ۱۷۶۱ دلار و ۶۹ سنت رسید. بهای معاملات این بازار روز گذشته تا مرز ۱۷۷۰ دلار و ۴۱ سنت صعود کرده بود که بالاترین قیمت از ۲۳ سپتامبر بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا با ۰.۳ درصد کاهش، به ۱۷۶۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.

شاخص دلار افزایش یافت و طلا را برای دارندگان ارزهای دیگر گرانتر کرد در حالی که بازارهای سهام به دلیل نگرانی از رشد تورم نزول کردند.

جفری هالی، تحلیلگر ارشد منطقه آسیا اقیانوسیه شرکت OANDA گفت: افت بازارهای سهام باعث شد بعضی از سرمایه گذاران آسیایی دلار خریداری کنند و این اقدام قیمت طلا را با کاهش روبرو کرد. قیمت طلا در آستانه انتشار گزارش اشتغال ماهانه آمریکا در روز جمعه در محدوده بین ۱۷۵۰ تا ۱۷۸۵ دلار نوسان خواهد داشت. وی در ادامه افزود: با افزایش نگرانیهای مالی آمریکا و تورم، طلا می تواند هفته جاری در محدوده ۱۷۵۰ دلار از حمایت برخوردار شود اما ابهامات تا حدودی از قیمت طلا پشتیبانی کرده است.

بر اساس گزارش رویترز، انتظار می رود گزارش اشتغال ماهانه آمریکا ادامه بهبود بازار کار را نشان دهد و به حد کافی خواهد بود تا بانک مرکزی آمریکا روند تعدیل برنامه خرید اوراق قرضه را پیش از پایان سال آغاز کند.

تعدیل تدابیر محرک مالی و افزایش نرخهای بهره بازده اوراق قرضه را افزایش می دهد و هزینه نگهداری طلا که بازدهی ندارد را بیشتر می کند.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با ۰.۸ درصد کاهش، به ۲۲ دلار و ۴۷ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با ۰.۶ درصد کاهش، به ۹۶۰ دلار و ۸۹ سنت رسید. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری تغییر چندانی نداشت و ۱۹۰۵ دلار و ۱۸ سنت معامله شد.

 ایسنا