فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

قیمت دلار ناکام ماند /مقاومت سکه در مقابل کاهش قیمت

قیمت دلار ناکام ماند /مقاومت سکه در مقابل کاهش قیمت
اقتصاد نیوز : قیمت دلار قدری رشد کرد، اما نتواست مرز حساس را پس بگیرد و دوباره افت کرد. قیمت سکه بدون همراهی طلای جهانی به بالای مرز حساس بازگشت. اندازه حباب سکه نشان می‌دهد، سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کند.

به گزارش اقتصادنیوز، قیمت دلار در دو روز اول این هفته دو مرز حساس را از دست داد و در آخرین ساعات معاملات روز گذشته روی 27 هزار و 550 تومان قرار گرفت. قیمت دلار در شروع معاملات امروز قدری رشد کرد و روی 27 هزار و 610 تومان قرار گرفت.

قیمت دلار در ادامه دوباره افت کرد و در پایان معاملات نیمه اول روز روی 27 هزار و 550 تومان قرار گرفت.

اظهارات سخنگو و وزیر امور خارجه حاکی از آن است که ایران در حال بررسی نتایج مذاکرات وین برای بازگشت به مذاکرات است، وزیرخارجه می‌گوید در بازگشت به مذاکره تاخیری نخواهیم داشت. اما به اعتقاد فعالان بازار این به آن معنا نیست که مذاکرات به سرعت نتیجه دهد.

قیمت درهم به کمک قیمت دلار نیامد

تحلیل‌گران معتقد بودند با عبور قیمت درهم از مرز 7 هزار و 600 تومان قیمت دلار، ظرفیت آن را پیدا خواهد کرد که به بالای مرز 27 هزار و 800 تومان بازگردد، قیمت درهم در شروع معاملات امروز 7 هزار و 530 تومان بود و حرکت معناداری به سمت مرز 7 هزار و 600 تومان نداشت. در نتیجه قیمت درهم صبح امروز به کمک دلار نیامد.

بازار ارز

مقاومت سکه در مقابل کاهش قیمت

امروز اولین روز هفته برای طلای جهانی بود. قیمت طلا پیش از ظهر امروز به وقت ایران 1754 دلار بود و حرکت محسوسی به سمت بالا نداشت. با این وجود رشد محدود قیمت دلار کمک کرد که قیمت سکه امامی رقم‌هایی بالای 11 میلیون و 800 هزار تومان را به ثبت برساند.

قیمت سکه امامی عصر روز گذشته روی 11 میلیون و 790 هزار تومان بود. قیمت سکه در شروع معاملات امروز قدری رشد کرد و روی 11 میلیون و 830 هزار تومان قرار گرفت. با در نظر گرفتن قیمت 27 هزار و 600 تومان برای دلار، اندازه حباب قیمتی سکه 3.79 درصد به دست می‌آمد که نسبتا بزرگ بود و نشان می‌داد سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کند.

قیمت دلار در ادامه کاهش یافت و قیمت سکه به مرز 11 میلیون و 800 هزار تومان نزدیک شد. سکه در مقابل کاهش قیمت مقاومت می‌کرد، اما با توجه به اینکه قیمت دلار نزولی شده بود، از دست رفتن مرز 11 میلیون و 800 هزار تومان برای سکه محتمل بود.

برای جمع‌بندی می‌توان گفت قیمت دلار که در این هفته دو مرز حساس را از دست داده بود، قدری به سمت بالا حرکت کرد، اما نتوانست به بالای مرز حساس بازگردد و دولاره نزولی شد. اظهارات وزیر امور خارجه حاکی از آن است که ایران در حال بررسی‌های لازم برای بازگشت به دور جدید مذاکرات است. قیمت طلا جهانی در شروع معاملات امروز حرکت معناداری به سمت بالا نداشت، اما قیمت سکه تحت تاثیر رشد قیمت دلار، افزایش یافت و رقم‌هایی بالای مرز 11 میلیون و 800 هزار تومان را به ثبت رساند.