مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

لاریجانی: باید روش پرداخت یارانه تغییر کند

گروه اقتصادی: رئیس مجلس گفت: بودجه بسیار فربه‌ای در بخش جاری کشور داریم که حتماً باید تبدیل به بودجه کوچک و چابک شود.

به گزارش مهر؛ علی لاریجانی رئیس مجلس که صبح روز گذشته به استان آذربایجان شرقی سفر کرده است، در نشست با فعالان اقتصادی، نخبگان و مسئولان این استان گفت: در این جلسه درخواست کردم تا بیشتر شنونده باشم و بسیار خوشحال شدم شما نسبت به مسائلی که مطرح کردید، نگاه ملی دارید.
 
رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بودجه بسیار فربه‌ای در بخش جاری کشور داریم که حتماً باید تبدیل به بودجه کوچک و چابک شود، ادامه داد: در حال حاضر مشکلات کشور چندوجهی هستند که باید برای حل آن‌ها همه مسئولان با اتحاد و همدلی عمل کنند.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر از جذب نیروی جدید دولتی جلوگیری کرده ایم و دولت در حال کاهش تعداد کارمندان است هر چند که در دوره‌ای در این زمینه بسیار بد عمل شد، اضافه کرد: شیب کاهش تعداد کارمندان و نیرو‌های دولتی آهسته است.

لاریجانی با بیان اینکه زمانی می‌توانیم از فرار مالیاتی جلوگیری کنیم که دولت الکترونیک را راه اندازی کنیم، افزود: در حال حاضر زیرساخت‌های دولت الکترونیک راه اندازی شده و هر بخشی در آن سرمایه گذاری کرده است، دولت الکترونیک باید در سال آینده شکل بگیرد، اگر بتوانیم یک سال در پرداخت مالیات تولیدکنندگان تنفس اعلام کنیم، قطعاً آن را انجام می‌دهیم، هر چند یکی از مسائل ما این است که کشور با مالیات اداره شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ایراد مطرح شده در خصوص تمدید هر ساله قانون مالیات بر ارزش افزوده، وارد است، عنوان کرد: لایحه مالیات بر ارزش افزوده ۲ سال در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و بررسی قرار گرفت، کارشناسان اعلام کردند که تنها در دو کشور مالیات بر ارزش افزوده از محصول نهایی دریافت می‌شود، که این لایحه در دستور کار مجلس قرار می‌گیرد. وی تاکید کرد: باید روش‌های پرداخت یارانه را تغییر داد.

لاریجانی اضافه کرد: تک نرخی کردن ارز به راحتی امکانپذیر نیست، باید با ملاحظات مختلف مباحث را مطرح و دقیق‌تر موضوعات را مشاهده کنیم. رئیس قوه مقننه کشور با بیان اینکه در بودجه سال ۹۸ قطعاً به بحث فناوری‌های نوآورانه توجه ویژه‌ای شده است، گفت: مقرر شده از صندوق توسعه ملی به فناوری‌های نوآورانه کمک کنیم تا در زمینه‌هایی که می‌توانیم از فناوری‌های نو استفاده کرد، سرمایه گذاری کنیم.

وی با اشاره به اینکه دادن برخی اختیارات به استان ها، اصولا صحیح است، اما در مجلس براساس قانون نمی‌توان به دولت بگوییم که اختیارات خود را به استان‌ها واگذار کند، تنها باید خود وزرا این اقدام را انجام دهند، تصریح کرد: نیاز‌های استان‌ها و استانداران متفاوت است. براساس جنس خواسته ها، وزرا نیز تفاوت دارند، اینکه برای تمامی استان‌ها یک نسخه نوشته شود، دلیل خاصی ندارد. رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: مشکلی که مانند برخی از استان‌ها گریبانگیر این استان و شهر تبریز شده، حاشیه نشینی است، در لایحه بودجه سال ۹۸ راه حل‌هایی برای ساماندهی حاشیه نشینی شهر‌ها مطرح شده است.

لاریجانی با بیان اینکه در حوزه صنعت نیازمند افزایش سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی هستیم، برای حل این مشکل باید بانک‌ها نیز اصلاح شوند و این موضوع در دستور کار شورای هماهنگی سران قوا قرار دارد، افزود: اگر پیشنهاداتی در این زمینه وجود دارد، مطرح کنید.

وی با اشاره به اینکه اصل ۴۴ قانون اساسی در کشور به درستی اجرا نشد و برخی مشکلات در استان‌ها به واسطه عدم اجرای صحیح این قانون رخ داده است، تاکید کرد: به جای پرداخت بدهی‌های دولت، شرکت‌ها را واگذار کردند که به اعتقاد من باید یک بار دیگر خصوصی سازی صورت بگیرد، گزارش‌های دریافتی نشان می‌دهد که اصل ۴۴ قانون اساسی به درستی اجرا نشده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه شرایط بسیار سخت تری وجود داشته که با همت مردم از آن عبور کرده ایم، خاطرنشان کرد: باید به این موضوع نیز توجه کنیم که شرایط صحنه بین المللی و منطقه‌ای همواره یکسان نیست.