3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

مدیر انجمن خلع سلاح: تصمیم برجامی ایران پیامی به اروپا است

نیویورک– ایرنا– مدیر اجرایی انجمن کنترل جنگ افزار در واشنگتن با اشاره به ناکامی اتحادیه اروپا در مقابله با تحریم های یکجانبه آمریکا گفت اقدامات ایران در زمینه برجام، پیامی به قدرت های اروپایی و چین است که صبر تهران درباره عدم اجرای تعهدات آنها به سر آمده است.

‘دریل کیمبال’ روز سه شنبه در گفت وگوی اختصاصی با ایرنا درباره تصمیم های جدید ایران درباره برجام افزود: اروپایی ها و چینی ها مخاطب مهم سخنان آقای روحانی خواهند بود. تصور من این است ایران می خواهد اروپایی ها گام های موثرتری در خصوص صادرات نفت و پتروشیمی ایران بر دارند تا اقتصاد ایران بهبود یابد.
وی ادامه داد: باید بگویم که دولت ایالات متحده به برجام پایبند نبوده و این درحالی است که دیگر طرف های برجام توان خود را برای برآورده کردن انتظارات اقتصادی ایران به کار برده اند. در واقع ما در شرایطی دشوار قرار گرفته ایم.
این کارشناس امور خلع سلاح تصریح کرد: دولت ایران به گروه 4+1 این پیام را می دهد که صبر آن به سر آمده است و اینکه ایران دلیل چندانی برای ادامه حضور در برجام نمی بیند، مگر اینکه فشار تحریم ها متوقف شود.
کیمبال ادامه داد: از سوی دیگر، دولت روحانی باید با احتیاط جدی گام بردارد. زیرا می تواند مانعی در برابر همکاری اروپایی ها و دیگر طرف ها در برابر ایالات متحده شود و لزوما به تحقق خواسته های اقتصادی ایران نینجامد. ایران بر لبه باریکی گام بر می دارد.
وی تاکید کرد: افزایش تنش ها از هر دو جانب می تواند خطرناک باشد. ایالات متحده با ادامه فشار در برابر همکاری بین المللی اقتصادی با ایران و از سوی دیگر، گام های ایران برای شاید خروج از برجام می تواند پیامدهای غمباری داشته باشد. امیدوارم به این سمت نرویم.
مدیر اجرایی انجمن کنترل جنگ افزار در واشنگتن در پاسخ به پرسشی در خصوص عملکرد قدرت های اروپایی و شکاف میان قول و عمل آنها برای حفظ برجام مدعی شد: اروپایی ها تلاش خود را می کنند. آنها برای ادامه دادن روابط بانکی و تجاری میان بخش های خصوصی خود و ایران با دشواری روبرو هستند.
کیمبال اظهار کرد: بخش خصوصی نگران اقدامات تنبیهی ایران هستند. ما باید ببینیم که تحولات چند هفته آینده به کجا خواهد انجامید.
وی با بیان اینکه 18 ماه بیشتر تا پایان ریاست جمهوری ترامپ نمانده است، افزود: بیش از نیمی از نامزدهای دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری رسما اعلام کرده اند که در صورت انتخاب، به برجام باز خواهند گشت و تحریم ها را برخواهند داشت. این فعال خلع سلاح اضافه کرد: هر چند نمی توان نتیجه انتخابات را پیش بینی کرد، اما با تمام دشواری ها در ایران، باید به این نکته توجه داشت. همچنین با اینکه ترامپ بعید است به دنبال جنگ باشد، امکان برخورد تصادفی با دخالت عوامل منطقه ای در شعله ور کردن جنگ هم باید جدی گرفته شود.
دونالد ترامپ در هجدهم اردیبهشت ماه 1397، به طور رسمی خروج آمریکا را از توافق بین المللی هسته ای ایران اعلام کرد و پس از آن فشارهای شدید اقتصادی را متوجه مردم ایران ساخت.
ایران و گروه 1+4 در این توافق مانده اند اما اروپایی ها بر خلاف مواضع سیاسی خود، هنوز اقدام عملی برای بهره مندی ایران از منافع اقتصادی برجام انجام نداده اند که این مساله همواره مورد اعتراض مقامات جمهوری اسلامی ایران بوده است.
محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه هم روز سه شنبه در بدو ورود به مسکو اعلام کرد: ایران کاملا در چارچوب برجام عمل می کند و این فرصتی است برای سایر اعضاء که اقدامات لازم را انجام دهند و نه اینکه صرفا به صدور بیانیه اکتفا کنند.
وی ادامه داد: مواد 26 و 36 برجام چنین اختیاری را به ایران و البته سایر کشورهای عضو داده که اگر کشوری تعهدات خودش را اجرا نکرد، آنها هم تعهدات خود را به صورت جزئی و کلی اجرا نکنند.
ظریف تصریح کرد: این تحولی است که روز چهارشنبه در اجرای مصوبات شورای عالی امنیت ملی ایران انجام خواهد شد که همکارانم در تهران جزئیات آن را به اطلاع مردم خواهند رساند.