در این یادداشت آمده است: بعضی اتفاقات حال آدم را خوب می‌کنند. گاهی لازم است برای خوب‌ شدن حال خودمان، لبخند را روی لب کسی مهمان کنیم تا خنده‌هایش دلیل خنده‌هایمان شود.
آدم‌هایی که در یک جامعه زندگی می‌کنند، خواه ‌ناخواه در غم‌ها و شادی‌های هم سهم مهمی دارند. اوایل شهریور ماه سال گذشته یکی از کارکنان روزنامه از قلکش حرف زد. قلکی که برای تهیه ی لوازم‌التحریر بچه‌های بی‌بضاعت، در آن پول ریخته بود و می‌خواست در آستانه‌ی مهرماه و همزمان با آغاز سال جدید تحصیلی، باعث شادی دانش‌‌‌آموزان شود، به‌ ویژه دبستانی‌ها که هنوز درک درستی از فقر ندارند.
تصمیم گرفتیم که آن پویش را در روزنامه منتشر کنیم تا خوانندگان هم مطلع باشند و از کمک‌های‌شان بهره‌مند شویم. چند نفری هم از همکاران مسئول تهیه‌ لیستی برای اهداء وسایل شدند.
چند بار فراخوان را در روزنامه و کانال خبری منتشر کردیم و با مشارکت کارکنان روزنامه و کسانی که قلب‌شان مهربانانه می‌تپید توانستیم بسته‌های لوازم‌التحریر تهیه و آن را به دست خانواده‌ها برسانیم.
وقتی بچه‌ها در دفتر روزنامه مشغول بسته ‌بندی بودند، از چشمانشان برق رضایت را می‌شد دید. حس قشنگی بود که طعم آن تا همین حالا هم مانده است.
به همین دلیل و برای دستیابی به شادمانی‌های درونی و قدمی در راه رضای خداوند، امسال هم تصمیم گرفتیم مهرورزی و نذر لبخند را تکرار کنیم.
در روزگاری که وضعیت اقتصادی خانوارهای ایرانی نسبت به سال گذشته وخیم‌تر شده، برداشتن بار کوچکی از روی شانه‌های‌شان، کم‌ترین کاری است که می‌توان انجام داد. در روزهایی که روزنامه‌‌های مستقل نیز دچار مشکلات فراوان اقتصادی‌اند و هر لحظه ممکن است، برای همیشه از دنیای چاپ و نشر خداحافظی کنند، اضطرابی غیرقابل وصف، خودش را به رخ می‌کشد و در قامت ترسی ویرانگر، در روزها و روزگارمان جریان پیدا کرده، هراس داریم سال‌ها زحمت اهالی روزنامه بر باد برود.
در این وضعیت که عذاب‌‌آور است و فشاری مضاعف دارد، می‌خواهیم کار کوچکی انجام دهیم که غم از دل خانواده‌ها بزداییم و کمی از تنش‌های درونی خودمان، بکاهیم. می‌دانیم که اوضاع و حال و روز مردم، چندان تعریفی ندارد اما دوست داریم فرزندان‌مان در استان کرمانشاه، از داشتن لوازم اولیه تحصیل محروم نباشند.
روز دوشنبه اولین کسانی که مهرشان را در قلک‌ بچه‌ها ریختند 2 تن از همشهریان مهرورز بودند که یکی از آنها نماینده مردم در شورای اسلامی شهر کرمانشاه و دیگری شهروند شریفی که در 15 سال گذشته همراهمان بوده است. منتظر مهرتان می‌مانیم!
منبع: ایرنا