3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

نسخه نویسی الکترونیک تا شهریور 98 در سراسر کشور نهایی می شود

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از وزارت بهداشت، قاسم جان بابایی روز سه شنبه در نشست مشترک با برخی از روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور درباره نظام ارجاع و نسخه نویسی الکترونیک افزود: الزامات ضروری نظام ارجاع الکترونیک شامل استحقاق سنجی افراد، خدمات در سطح اول، دوم و سوم، ارجاع از سطح یک به دو و ارجاع از سطح دو به سه خدمات، ارجاع موازی، بازخورد ارجاع و نوبت دهی الکترونیک است. نسخه نویسی الکترونیک نیز در سطح اول و دوم و ارسال الکترونیکی اسناد در دستور کار قرار گرفته است.
وی ادامه داد: برنامه نظام ارجاع الکترونیک در بستر پرونده الکترونیک بیماران، تحول بزرگی در ارائه خدمات بهداشتی و درمانی به شمار می رود که کشورهای پیشرفته از سال ها قبل آن را اجرایی کرده اند. در آینده بسیار نزدیک، نظام ارجاع الکترونیک به تدریج در تمام مناطق کشور عملیاتی شده و گام موثری در مسیر رضایتمندی خدمت گیرندگان و مدیریت منابع برداشته خواهد شد.

* اجرای نظام ارجاع، لازمه رسیدن به عدالت در سلامت
بهزاد کلانتری، مدیرکل مدیریت بیمارستانی و خدمات بالینی وزارت بهداشت نیز در این نشست درباره نظام ارجاع گفت: لازمه رسیدن به عدالت در سلامت، اجرای نظام ارجاع است. ایجاد نظام ارجاع، سطح بندی خدمات و استحقاق سنجی، تدوین و اجرای محصولات دانشی در حال انجام است. مهمترین راه مدیریت هزینه های حوزه درمان و خدمات درمانی، نظام ارجاع، ‏سطح بندی خدمت و استحقاق سنجی است.
وی درباره جایگاه پزشک خانواده در نظام ارجاع بیان کرد: زمانی که نظام ارجاع استقرار پیدا کند، پزشکی خانواده هم باید مستقر شود تا بتوانیم مدیریت درمان را به پزشکی خانواده محول کنیم. بنابراین با ایجاد فرآیند مدیریت درمان و اجرای راهنماهای بالینی، هزینه ها نیز کنترل خواهد شد و تقاضاهای القایی از بین خواهد رفت. در نظام ارجاع، باید بیمار ارجاع داده شود و بیماران نمی تواند به دلخواه خود برای درمان به سطح 2 و 3 مراجعه کنند. این امر با داشتن کد ارجاع برای بیمار فراهم می شود.

* نظام ارجاع در 19 دانشگاه علوم پزشکی آغاز شده است
کلانتری اظهار داشت: بر اساس برنامه ریزی ها در دانشگاه علوم پزشکی مازندران، همزمان با استقرار نظام ارجاع الکترونیک، پزشکان خانواده شاغل در استان هم به ساختار ارجاع الکترونیک متصل می شوند.
وی ادامه داد: تاکنون 19 دانشگاه علوم پزشکی، نظام ارجاع را در حوزه های ذیربط آغاز کرده اند و 335 هزار ارجاع از 19 دانشگاه صورت گرفته که نشان دهنده وضعیت مناسب اجرای این برنامه در دانشگاه ها است.
مدیرکل مدیریت بیمارستانی و خدمات بالینی وزارت بهداشت گفت: در جهت اجرای سراسری و موفق نظام ارجاع و همچنین اجرای نسخه نویسی الکترونیک و ارسال الکترونیک اسناد، باید با جدیت تلاش کنیم.