3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

نشریه هندی:قیمت برنج باسماتی در بازارهای هند کاهش یافت

تهران- ایرنا -روزنامه هندی ‘اکونومیک تایمز’ روز دوشنبه نوشت:تحریم های آمریکا علیه ایران،قیمت برنج باسماتی در بازارهای داخلی این کشور را حدود هشت درصد کاهش داده است.

براساس این گزارش،بلاتکلیفی هند و ایران در خصوص نحوه پرداخت پول برنج باسماتی صادراتی به ایران باعث شده که این نوع برنج در پایتخت هند با 7،8 درصد کاهش قیمت نسبت به دو هفته قبل ،چهار هزار و 700 روپیه در هر 100 کیلو فروخته شود.
‘راجش پهاریا’ یک تاجر برنج دهلی نو به این روزنامه گفت که اگرچه صادرکنندگان برنج باسماتی هنوز محصول زیادی را در انبارهای خود ذخیره دارند، اما چنانچه خریداران ایرانی نتوانند با استفاده از یک نظام بانکی معتبر و تضمینی برای دو طرف به معاملات خود ادامه دهند، تولیدکنندگان و صادرکنندگان هندی ضرر جبران ناپذیری متحمل می شوند.
وی گفت: اگرچه با تجار سعودی و اماراتی برای خرید برنج بیشتر از هند مذاکراتی صورت گرفته است، اما چنانچه ایرانی ها نتوانند به خرید عادی خود از هند ادامه دهند کشتکاران برنج در چندین ایالت از جمله هاریانا، پنجاب، اورتارپرادش، هیمچال پرادش و جامو و کشمیر در حد ورشکستگی کامل قرار خواهند گرفت.
بر همین اساس تجار و شرکت های هندی امروز از دولت خواستند دستور العمل و راهکاری برای تضمین دریافتی های مالی از سوی خریداران ایرانی برنج باسماتی صادر کند تا آنها بتوانند از معافیت های لازم برای انجام معاملات با هندی ها برخوردار باشند.
ایران با خرید بیش از 30 درصد از تولید برنج باسماتی هند بزرگترین واردکننده این کالا از هند است .
دوشنبه گذشته بود که پایگاه خبر اقتصادی ‘کامادیتی آنلاین’ هند گزارش داده بود که صادرات باسماتی هند به ایران در سال 2018 به قدری افزایش یافت که درآمد این محصول خاص مزارع هند 10 برابر سال های قبل شد و به بالاترین سطح خود طی سالها کشت این محصول در این کشور رسید.
براساس این گزارش، صادارت این برنج از ابتدای سال 2018 تا ابتدای سال 2019 به چهار میلیون و 410 هزار تن رسید، بیشتر بدان سبب که این محصول در این مدت بیش از همه به ایران صادر شده است.
این گزارش با اعلام اینکه درآمد این نوع کالای راهبردی هند تنها دلاری نبوده و به روپیه نیز درآمد داشته است، نوشت: افزایش بیش از حد ایرانی ها برای خرید برنج باسماتی در این مدت و نیز کاهش ارزش ریال ایران موجب شد که درآمد حاصل از فروش باسماتی هم به دلار و هم به روپیه بیش از هر زمان دیگری باشد، چرا که بخشی از درآمد فروش آن به ایران به روپیه دریافت شد.
برهمین اساس، چهارشنبه دو هفته قبل نیز اتحادیه بازرگانان هند نگرانی خود را از تاثیر منفی تحریم ها و پایان معافیت نفتی ایران بر صادرات برنج باسماتی، دارو و چای این کشور به ایران، اعلام کرده بود.
‘ویجِی سِتیا’ رئیس اتحادیه صادرکنندگان سراسر هند گفته بود که این اتحادیه همچنان درحال مذاکره با مقامات وزارت بازرگانی و یوکوبانک است، چرا که هند یک میلیون تن از چهار میلیون تن تولید برنج باسماتی خود را به ایران صادر می کند و در این خصوص نمی تواند بر حساب احتمالات تکیه کند.