عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: در نظارت و مدیریت بازار کالاهای اساسی با ضعف نظارت روبه‌رو هستیم.

سمیه محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار ذاکرنیوز در شهرضا با بیان اینکه نظارت بر روند قیمت‌گذاری کالاهای اساسی ضعیف است، اظهار داشت: در حال حاضر کالاها با نرخ گران به مردم تحمیل می‌شود هر چند که مسئولان تلاش می‌کنند اما باید پذیرفت کیفیت تغذیه مردم کاهش یافته است.

وی با اشاره به اختصاص ارز با نرخ 4200 تومان برای تأمین کالاهای اساسی، افزود: در حالی کالاهای اساسی با نرخ بالا فروخته می‌شود که مبالغ قابل توجهی ارز با نرخ دولتی برای کنترل قیمت‌ها اختصاص داده می‌شود.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه امسال قیمت کالاهای اساسی با وجود اینکه مسئولان اعلام می‌کنند نباید افزایش پیدا کند با رشد قابل توجهی روبه‌رو شده است، گفت: در نظارت و مدیریت بازار کالاهای اساسی با ضعف نظارت روبه‌رو هستیم.

تهران| اتحادیه‌ها و اصناف در موضوع کنترل قیمت کالاها در بازار ورود جدی داشته باشند. قیمت کالاها در مشهد کمتر از میانگین کشوری است. بوشهر|گشت‌های مشترک بازرسی در بازار دشتی افزایش یافت.

وی با اشاره به اینکه با وجودی که منابع ارزی برای کالاها اختصاص داده شده اما مردم از قیمت‌های گران گلایه دارند، بیان کرد: در حال حاضر بعضی از کالاهای اساسی به خارج از کشور قاچاق می‌شود.

محمودی تصریح کرد: برای مدیریت بازار کالاهای اساسی باید اقدامات همه جانبه انجام شود و اگر این مهم قرار نیست اتفاق بیافتد باید حداقل راهکارهای دیگر به کار گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: می‌توان منابع حاصل از مابه‌التفاوت نرخ ارزی که برای تأمین کالاهای اساسی در نظر گرفته شده با روش کارت اعتباری برای خرید کالاهای اساسی در اختیار مردم قرار داد هر چند که این موضوع باید به صورت دقیق بررسی شود.

می‌توانید مقاله‌های بیشتری در مورد نبض بازار را از مجله اینترنتی امکان دنبال کنید.