فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

نقل و انتقال ارز با بکارگیری ارز دیجیتال تسهیل می شود

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت:دولت باید زیرساخت های ارز دیجیتال را برای دور زدن تحریم ها توسعه و نظارت بر این نوع ارز را افزایش دهد تا فضا برای فساد مالی و سفته‌بازی باز نشود.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، معصومه آقاپور علیشاهی، عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به ضرورت توسعه ارز دیجیتال در کشور، گفت:در حال حاضر شرایط توسعه ارز دیجیتال در کشور فراهم نشده است، چرا که مجلس باید برای توسعه این ارز مصوبات قانونی داشته باشد و همه چیز از محور قانون انجام شود.

 نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه قوه قضاییه باید زیرساخت‌های لازم برای نظارت بر ارز دیجیتال را فراهم کند، افزود: اگر زیرساخت های نظارت بر ارز دیجیتال ایجاد نشود زمینه و فضا برای فساد مالی و سفته‌بازی باز می‌شود که تبعات خطرناکی برای اقتصاد کشور دارد.

 توسعه ارز دیجیتال حجم نقدینگی را به این سمت هدایت می کند

وی ادامه داد: اگر شرایط در کشور فراهم شود می‌توان با استفاده از ارز دیجیتال، نقل و انتقالات ارز بین ایران با سایر کشورها را از این طریق انجام داد و تحریم‌ها را دور زد.

باید قانونی متناسب با توسعه ارز دیجیتال تصویب شود تا امکان تقلب و حتی هک در سیستم هم وجود نداشته باشد

آقاپورعلیشاهی با بیان اینکه با توسعه ارز دیجیتال حجم نقدینگی به این سمت هدایت و ارزش پول ملی کشور حفظ می شود، تاکید کرد: ارز دیجیتال می تواند بازاری مشابه بورس باشد و  ظاهری مشابه با بازار سرمایه برای افرادی که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند، ایجاد کند.

توسعه ارز دیجیتال باید تحت نظارت بانک مرکزی قرار گیرد

وی افزود: توسعه ارز دیجیتال باید تحت نظارت بانک مرکزی قرار گیرد و زیرساخت‌ها و شبکه آن توسط وزارت ارتباطات وفناوری اطلاعات ایجاد شود.

 عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید قانونی متناسب با توسعه ارز دیجیتال تصویب شود تا امکان تقلب و حتی هک در سیستم هم وجود نداشته باشد، تصریح کرد: امنیت سرمایه‌گذاری برای مردم باید در این بخش ایجاد شود که در این صورت می‌توان از ارز دیجیتال برای دور زدن تحریم و مبادلات بین ایران و سایر کشورها استفاده کرد.