فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

هشدار صندوق بین المللی پول درباره بیت کوین

هشدار صندوق بین المللی پول درباره بیت کوین
اقتصادنیوز : در روز گذشته قیمت طلا روند افزایشی طی کرد اما بیت کوین روند نزولی را پیش گرفت.

بر اساس گزارش اقتصادنیوز، قیمت طلا در معاملات سه شنبه آمریکا کمی بالاتر حرکت کرد. این فلز زرد با وجود تقاضای پناهگاه امن در میان نگرانی های مربوط به عرضه انرژی در جهان پشتیبانی شد، اما همچنین فشار از شاخص بالاتر دلار آمریکا و بازدهی اخیر اوراق قرضه را افزایش داده است. قیمت آتی طلا در دسامبر(دی) آخرین بار با 5.20 دلار افزایش به 1761 دلار و 20 سنت رسید. نقره دسامبر آخرین بار با 0.095 دلار کاهش به 22.57 دلار در هر اونس رسید.

با درگیر شدن مشاغل با اختلالات مداوم زنجیره تامین و فشارهای تورمی ، صندوق بین المللی پول روز سه شنبه هشدار داد که بهبود اقتصاد جهانی از همه گیری کووید 19 محدود شده و چشم اندازهای رشد را برای آمریکا و دیگر قدرت های بزرگ صنعتی کاهش می دهد.

با توجه به افزایش سرعت تورم  این گمانه تقویت شده که بانک های مرکزی  وادار می شوند تا سیاست های بسیار انبساطی را مهار کنند ، به همین دلیل بازده اوراق قرضه معیار در پیش بینی شرایط پولی شدیدتر افزایش یافت.

بازدهی خزانه داری دو ساله به 0.3459 درصد رسید ، سطحی که آخرین بار از مارس 2020 مشاهده شده بود و از 0.318 درصد در روز جمعه افزایش یافت.

بیت کوین

نزول بیت کوین

صندوق بین‌المللی پولی در گزارش جدید ثبات مالی خود اعلام کرد که پذیرش دارایی‌های رمزنگاری شده و استیبل کوین‌ها در اقتصادهای درحال توسعه می‌تواند ثبات اقتصادی و مالی این کشورها را در خطر بیاندازد.

این صندوق اعلام کرد خطرات ارزهای دیجیتال فعلا مهار شده، اما از نهادهای نظارتی خواست تا ارزهای دیجیتال را تحت نظر و کنترل خود داشته باشند.

هیئت ثبات مالی IMF در این گزارش اعلام کرد خطر هک شدن، عدم شفافیت در صدور و توزیع توکن‌ها، ریسک‌های عملیاتی و نوسانات شدید بزرگترین خطرات این حوزه هستند.

بیت کوین با کاهش بیش از ۳ درصد در روز گذشته به  ۵۴ هزار دلار رسید.

coindesk-BTC-chart-2021-10-12 (1)