فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

هند تجهیزات نظارتی در مرز با چین را به‌روزرسانی می‌کند

تهران -ایرنا- مقامات دفاعی هند اعلام کردند تجهیزات نظارتی ارتش این کشور با چین به روز رسانی و تقویت می شود.

به گزارش ایرنا،روزنامه ایندیا اکسپرس روز یکشنبه به نقل از مقامات مرزی افزود، هند باخرید دستکم 25 سیستم شناسایی و نظارت دوربرد (LORROS) در مرز این کشور با چین را به روزرسانی می کند.
پلیس مرزی هند که مسئولیت حفاظت از سه هزار و 488 کیلومتر از مرز جامو و کشمیر و ایالت آرناچال پرادش را بر عهده دارد، به سیستم‌های پیشرفته در پاسگاه‌های مهم مرزی مجهز می‌شود تا تمام فعالیت‌های مرزی هند با چین را رصد کند.
این اقدام دولت دهند به دنبال تحرکات جدید ارتش چین برای ساخت‌وسازهای اخیر در مرزهای مشترک به‌خصوص در امتداد شرقی گرفته شده است.
به گفته یک مقام ارشد دولت هند، سیستم‌های شناسایی و نظارت دوربرد برای نظارت بیشتر نیروهای مسلح بر مناطق چالشی مورداستفاده قرار می‌گیرند.
هند و چین بیش از چهار هزار کیلومتر مرز مشترک در لداخ، آرناچال پرادش و سکیم دارند.
اختلاف اصلی بین چین و هند در منطقه «زنگنان» است که هند ادعای مالکیت آن را دارد و چین آن را «تبت جنوبی» خوانده و جزء سرزمین خود می‌داند. این اختلاف بین چین و هند تاکنون حل نشده است.
منطقه زنگنان هم‌اکنون تحت کنترل دولت هند است.
مناطق مورد مناقشه بین هند و چین، به دلیل کوهستانی و صعب‌العبور بودن، دارای علامت‌گذاری مرزی مشخصی نیست و همین مسئله باعث شده که بارها طرفین همدیگر را متهم به تجاوز به قلمرو یکدیگر کنند.