فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

پیش بینی قیمت بیت کوین به کمک تحلیل تکنیکال

متاسفانه عمده این اعمال نه تنها برآیند مثبتی ندارند، بلکه سبب از دست رفتن اصل سرمایه شما نیز می شود. برای کسب سود ابتدا باید دارایی خود را حفظ نمایید. بی گدار به آب نزنید، می توان با کمترین ریسک سود کرد.
دکتر رضا شیرازی فعال در حوزه‌ی سرمایه گذاری و تریدینگ در این باره گفت: دو راهکار اساسی برای سرمایه گذاری در بازارهای مالی وجود دارد.( تحلیل فاندامنتال و تحلیل تکنیکال). در تحلیل فاندامنتال با توجه به عوامل بنیادی و موارد تاثیرگذار بر قیمت ذاتی(مانند عوامل صنعت – رقابت – سیاست و …) بدنبال ارزشگذاری هستند و در تحلیل تکنیکال با بررسی گذشته قیمتی (به کمک نمودارها) آینده قیمت را پیش بینی می کنند.
عضو موسس انجمن بلاکچین ایران با اشاره به اینکه ریشه علم تحلیل تکنیکال متعلق به صدها سال پیش بوده و با بیان اینکه  تحلیل تکنیکال در کنار تحلیل بنیادی از روش های مورد استفاده کارشناسان و فعالان بازار سرمایه است. عنوان کرد: تفاوت ماهوی این دو روش باعث به وجود آمدن تعصبی سخت در استفاده کنندگان هر دو روش شده است. تا حدی که در بسیاری از مراکز علمی و آکادمیک از تحلیل تکنیکال به عنوان روشی علمی یاد نمی شود و ارزش علمی برای این روش منظور نمی گردد.
وی گفت: در بازارهای بورس قشر وسیعی از سرمایه‌ گذاران به لحاظ شغل، تحصیلات و تجربه وجود دارند. هر گروه با توجه به تخصص خود شیوه ای خاص را جهت تجزیه‌ و تحلیل بازار بورس و سهام شرکت‌ها برگزیده و اقدام به خریدوفروش سهام می‌ کنند. قیمت سهام هر لحظه و بر اثر تغییرات عرضه و تقاضای بازار قابل‌ تغییر است. اگر تعداد خریداران یک سهم از تعداد فروشندگان آن بیشتر باشد، یعنی تقاضای خرید یک سهم بیشتر از میزان عرضه آن برای فروش باشد، قیمت آن سهم افزایش می‌یابد و برعکس.
عضو کمیته تجارت الکترونیک دانشگاه افزود: درک عرضه و تقاضا و تغییرات قیمتی ناشی از آن بسیار آسان است؛ اما آنچه دشوار است، فهم آن چیزی است که به تغییرات عرضه و تقاضا در بازار سهام می‌انجامد و سبب می‌شود برخی خواهان یا خریدار سهم خاصی شوند و برخی دیگر، رویگردان یا فروشنده آن باشند.
وی گفت: برای تشریح این رفتار، نظریه‌های مختلفی شکل‌ گرفته است؛ متأسفانه نگاه اکثر افراد در بازار، فقط روی گزینه توانایی در تحلیل بازار متمرکز است و به فاکتورهای دیگر توجهی نمی شود که عامل اصلی شکست آن‌ها در بازار سهام، همین بی‌توجهی و نگاه سطحی است.
بناینگذار آکادمی دکتر شیرازی در عین حال بیان کرد: البته براساس تجربه ثابت شده بسیاری از فعالان بورس حتی به این موضوع نیز توجهی نداشته و تنها بر اساس شایعه، خبر و شنیده‌ها اقدام به خرید و فروش می‌کنند و به‌ نوعی از استراتژی موج‌ سواری در بازار و سوار شدن بر جو عمومی، شایعات و صف‌ نشینی استفاده می‌کنند که این روش نه‌ تنها برای خود آن‌ها چندان مناسب و سودآور نیست، بلکه باعث ضعف کارایی بازار و خارج شدن ساختار بازار از شرایط علمی و تحلیلی می‌شود.
شیرازی تاکید کرد: می‌توان گفت بدون رعایت اصول مدیریت سرمایه، حتی زبده‌ ترین تحلیلگران هم قادر به کسب موفقیت مستمر در بازار نخواهند بود. فعالیت در بازار سرمایه توأم با عدم قطعیت است و تماماً با احتمالات سر و کار دارد و هنگامی‌ که بر اساس تحلیل‌هایمان دست به معامله می‌زنیم، در واقع براساس احتمالات وارد بازار شده و هیچ قطعیتی وجود ندارد.
مشاور کارگزاری‌های بورس ایران ادامه داد: بازار ممکن است حتی برخلاف انتظار بهترین تحلیلگران نیز حرکت کند. ازاین‌ رو کار در بازارهای مالی، پیمودن راهی پر پیچ‌ و خم و پر ریسک بوده و تنها راه مقابله با ریسک‌های متعدد بازار، آگاهی و پایبندی به اصول مدیریت سرمایه و ریسک است.
وی گفت: اینکه شما چه مقدار از دارایی و ثروت خود را براساس میزان ریسک پذیریتان وارد بازار سهام کنید و این مقدار پول را چگونه و در قالب چه پرتفویی و در چند مرحله، سرمایه‌گذاری کنید و قبل از خرید سهام حد سود(Take-Profit) و حد ضرر(Stop-Loss) را به‌دقت تعیین کنید، همگی در چهارچوب بحث مدیریت ریسک و سرمایه مطرح می‌شود که رعایت دقیق هر کدام از این موارد در موفقیت سرمایه‌گذار مؤثر است.
وی افزود: به عبارت دیگر با کمک تحلیل تکنیکال پی میبریم که قدرت خریداران بیشتر است یا فروشندگان در حالت اول افزایش قیمت و در دومی شاهد کاهش قیمت خواهیم بود. ما با کمک این علم در می یابیم که بهترین زمان برای ورود و یا خروج از بازار چه زمانی است؛ در دوره جامع آموزشی «تحلیل تکنیکال»  که از یکم مهر ماه تا ششم آیان ماه برگزار می شود، بصورت کامل و از ابتدا به آموزش این علم خواهم پرداخت.
این مدرس دانشگاه درباره دستاوردهای دوره گفت: با شرکت در این دوره تحلیل تکنیکال را فرا خواهید گرفت و امکان حضور در گروه تحلیلگران و تکنیکالیست های متخصص را خواهید داشت، در عین حال کارآموزی رایگان در مجموعه تراستی فاند را بدست می آورید، درآمد خود را دلاری می کنید و گواهی شرکت در دوره از IQS انگلستان را نیز اخذ خواهید کرد.