مدیریت

09196056862

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

پیش بینی قیمت ها در بازار طلا و سکه

دبیر هیات مدیره طلا و جواهر تهران گفت: در طول هفته‌ای که گذشت، شاهد افزایش ۲۵ دلاری اونس جهانی بودیم؛ از سوی دیگر نرخ ارز در داخل نیز نوسانات افزایشی داشت؛ لذا قیمت سکه و طلا در داخل نیز تحت تاثیر افزایش نرخ ارز، همچنان افزایشی پیش رفت.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایسنا، روز یکشنبه هفته‌ای که گذشت (۳۱ مردادماه) که مصادف با اولین روز بازگشایی بازارها و اصناف پس از تعطیلات شش روزه کرونایی بود،  قیمت‌ سکه و طلا در بازارهای داخلی افزایش ناگهانی پیدا کرد و به گفته رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، به دنبال نوسانات افزایشی نرخ ارز در داخل در کنار افزایش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت سکه و طلا در بازارهای داخلی نیز دنباله‌رو نرخ ارز شد و در اولین روز فعالیت رسمی خود پس از تعطیلات، جهش قابل توجه از خود نشان داد و سکه پس از مدت‌ها، مرز ۱۲ میلیون تومان را هم رد کرد.

در حالی که انتظار می‌رفت طی این مدت از التهابات بازار کاسته شود اما تا پایان هفته نیز تب‌وتاب افزایش قیمت‌ها ادامه داشت و قیمت‌ها تا آخرین معاملات هفته نسبت به روز آغاز هفته جاری، روند افزایشی خود را ادامه داده بود.

در این رابطه نادر بذرافشان، دبیر هیات مدیره اتحادیه طلا و جواهر تهران در تحلیل وضعیت کلی هفته اخیر بازار سکه و طلا داخلی، اظهار کرد: در طول هفته‌ای که گذشت، شاهد افزایش ۲۵ دلاری اونس جهانی بودیم؛ از سوی دیگر نرخ ارز در داخل نیز نوسانات افزایشی داشت؛ لذا قیمت سکه و طلا در داخل نیز تحت تاثیر افزایش نرخ ارز، همچنان افزایشی پیش رفت.

وی افزود: افزایش همزمان قیمت هر اونس طلا و نرخ ارز سبب شد که در طول هفته، روند افزایشی در بازار سکه و طلا ادامه داشته باشد. علاوه‌ بر این تا حدودی خبرهای سیاسی- اقتصادی سطح دنیا و مسائل خاورمیانه که بیشتر مربوط به مسائل سیاسی افغانستان است در بازارهای جهانی تاثیرگذار بوده است؛ بطوریکه انفجار روز گذشته در فرودگاه کابل نیز در بازارهای جهانی تاثیرگذار بود و این امکان وجود دارد که روزهای ابتدایی هفته پیش‌رو تا حدودی روند افزایشی هم در اونس جهانی، نرخ ارز و به‌تبع بازارهای داخلی سکه و طلا داشته باشیم.

افزایش میزان تقاضا، اندک بود

این مقام صنفی در رابطه با میزان تقاضا برای خرید سکه و طلا در پی افزایشی شدن بازار، تصریح کرد: در این هفته با بازگشایی بازار رسمی پس از قریب به یک هفته تعطیلی و روند افزایشی قیمت‌ها، میزان تقاضا برای خرید سکه و مصنوعات طلا نسبت به هفته‌های پیش از تعطیلات اندکی می‌توان گفت که بیشتر شد اما آنچنان قابل توجه نبود که بخواهد سبب التهاب شدید بازار شود.  

بذر افشان در اعلام آخرین قیمت‌های معاملاتی در بازار سکه و طلای داخلی و تغییرات آن‌ها طی یک هفته اخیر (آغاز فعالیت‌ها از روز یکشنبه بود)، گفت: همانطور که اشاره شد افزایش قیمت اونس جهانی طلا و نرخ ارز در داخل سبب شد که هر قطعه سکه تمام طرح جدید بطور میانگین با ۱۵۰ هزار تومان افزایش به ۱۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و هر قطعه سکه تمام بهار طرح قدیم با ۱۰۰ هزار تومان افزایش به ۱۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان برسد. در حال حاضر حباب سکه نیز در محدوده ۸۰۰ هزار تومان قراردارد که نسبت به هفته پیش از آن ۱۵۰ هزار تومان رشد داشته است.

وی ادامه داد: همچنین هر قطعه نیم سکه نیز ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته و در آخرین معاملات به شش میلیون و ۲۵۰ هزار تومان رسیده‌ است. ربع سکه در حالی که دارای بیشترین میزان حباب در بین قطعات سکه است، اما در طی هفته اخیر تغییر چندانی نداشته و در آخرین معاملات سه میلیون و ۸۳۰ هزار تومان تعیین قیمت شده است اما سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی نیز با افزایش ۵۰ هزار تومانی به دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. به همین ترتیب هر مثقال طلای آب شده حدود ۹۵ هزار تومان رشد داشته و به پنج میلیون و ۸۰ هزار تومان افزایش یافته و هر گرم طلای ۱۸ عیار با افزایش ۲۳ هزار تومانی،   یک میلیون و ۱۷۲ هزار تومان در پایان هفته قیمت دارد.

مدیریت  بازار ارز و طلا در دولت جدید

دبیر اتحادیه طلا و جواهر تهران در پایان دررابطه با پیش‌بینی خود از بازارها طی روزهای آتی، تصریح کرد: تجربه ثابت کرده است که سه پارامتر اصلی اونس جهانی طلا، میزان عرضه و تقاضا در داخل و مهمتر از همه نرخ ارز در داخل و بحث ثبات آن تعیین‌کننده روند بازار سکه و طلا در کشور خواهد بود. با توجه به نهایی شدن اعضای کابینه دولت جدید و آغاز به کار آن‌ها، امیدواریم که بازار ارز تحت کنترل قرار گیرد و بازار به ثبات نسبی مناسب برسد. امید است که طی روزهای اخیر شاهد این باشیم که دولت ثبات و حتی روند کاهشی در بازار ارز بتواند ایجاد کند؛ بر این اساس با توجه به اینکه تقاضا در بازار طی هفته‌های اخیر چندان زیاد نبوده است، احتمال این می‌رود که قیمت‌ها ثبات پیدا کرده و حتی روند کاهشی هم داشته باشند.