فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

پیش بینی متضاد کارشناسان و سرمایه گذاران از آینده قیمت طلا

قیمت طلا طی روز های اخیر یک روند متناوب کاهشی را در پی گرفته بود که باعث شدن تا شاهد افت شدید قیمت طلا در بازار باشیم. اما کارشناسان و سرمایه گذاران بازار طلا آینده این فلز ارزشمند را چگونه پیش بینی می کنند؟

پیش بینی کارشناسان و سرمایه گذاران از آینده طلا چیست؟


قیمت طلا طی روز های اخیر یک روند متناوب کاهشی را در پی گرفته بود که باعث شدن تا شاهد افت شدید قیمت طلا در بازار باشیم. اما کارشناسان و سرمایه گذاران بازار طلا آینده این فلز ارزشمند را چگونه پیش بینی می کنند؟

در حال حاضر پیش بینی کارشناسان با پیش بینی سرمایه گذاران بازار طلا تفاوت بسیار زیادی دارد. کارشناسان بر این اعتقادند که در روز های پیش رو قیمت طلا باز هم کاهش خواهد یافت اما سرمایه گذاران اعتقادی مبنی بر افزایشی شدن قیمت ها را دارند.

کارشناسان معتقدند که اگر اس طلا به زیر 1825 دلار سقوط کند به راحتی نمی تواند قیمت های از دست رفته خود را بازیابی کرده و روند افزایشی آن بسیار سخت خواهد بود.

در روز جمعه انس طلا شاهد فشار فروش بسیار شدیدی بود چرا که سرمایه گذاران از رشد بازار سهام به وحشت افتاده و شروع به فروش طلا های خود و حرکت به سمت بازار بورس کردند.

همچنین از طرف دیگر افزایش ارزش شاخص آمریکا نیز در این مدت اخیر برای طلا بسیار گران تمام شده و روند نزولی طلا را بیش از پیش تسهیل کرد.

کارشناسان بازار معتقدند که طلا هنوز هم شانس صعودی بسیار زیادی دارد اما مدتی طول خواهد کشید تا بتواند برای بار دیگر فرایند صعودی خود را آغاز کند.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان d9bedb8cd8b4 d8a8db8cd986db8c d985d8aad8b6d8a7d8af daa9d8a7d8b1d8b4d986d8a7d8b3d8a7d986 d988 d8b3d8b1d985d8a7db8cd987 daafd8b0d8a7d8b1 6149a93d125de

طبق نظر سنجی انجام شده توسط کیتکو نیوز در هفته گذشته 37.5 درصد کارشناسان معتقد بودند که قیمت طلا در این هفته نزولی خواهد بود و 25 درصد نیز حرکت صعودی را خواستار شدند. 37.5 درصد باقی مانده نیز موضع بی طرف اختیار کردند.

اما اعتقاد سرمایه گذاران کاملا متفاوت با اعتقاد کارشناسان بود. بیش از نیمی از سرمایه گذاران شرکت کننده در این نظر سنجی یعنی 54.4 درصد آنها معتقد بودند که قیمت طلا در روز های آینده این هفته افزایش خواهد یافت.

البته ناگفته نماند که 23.7 درصد از سرمایه گذاران نیز از کاهش قیمت ها طرفداری کردی و 21.9 درصد نیز بی طرف بودند.