3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

چگونه ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را از بزرگ ترین هک شبکه بیت کوین در سال ۲۰۱۰ نجات داد

شبکه‌ی بیت‌کوین در سال‌های اولیه‌ی معرفی، هکی را تجربه کرد که می‌توانست سرنوشت این ارز دیجیتال را برای همیشه تغییر داده و آن را نابود کند.

در ۱‍۵ اوت سال ۲۰۱۰ (۲۴ مرداد ۱۳۸۹)، یک هکر ناشناس توانست شبکه‌ی بیت کوین را تاحدودی نابود کند. او ۱۸۴.۴۶۷ میلیارد سکه‌ی بیت‌کوین تولید کرد که با نام Value Overflow Incident در تاریخ صنعت ارز دیجیتال ثبت شد.

ساتوشی ناکاموتو پس از آگاهی از حمله‌ی صورت‌گرفته به شبکه‌ی بیت‌کوین، به‌سرعت یک هاردفورک را در آن شبکه پیاده کرده و بیت‌کوین‌های تقلبی را از شبکه‌ی اصلی خارج کرد. اقدام خالق بیت‌کوین در آن زمان، به‌نوعی زندگی این ارز دیجیتال و تاریخ پس از آن را نجات داد.

در توضیح اتفاق رخ‌داده در شبکه‌ی بیت‌کوین و استخراج آن حجم از سکه، باید بگوییم که کد موجود در شبکه‌ی بلاک‌چین بیت‌کوین، اساسا زمانی‌که خروجی‌ها بیش‌از‌حد بزرگ بودند، کار نمی‌کرد. هکر بزرگ‌ترین نفوذ تاریخ بیت‌کوین نیز از اشکال موجود در شبکه مطلع شد و از آن سوءاستفاده کرد. طبق تعریف بیت‌کوین، حداکثر ۲۱ میلیون از این سکه برای استخراج وجود دارد و در نفوذ مذکور، هکر توانسته بود ۸،۷۸۴ برابر سکه‌ی بیشتر تولید کند.

بیت کوین

اگر هک سال ۲۰۱۰ در بلاک‌چین بیت‌کوین خنثی نشده بود، این ارز دیجیتال در همان زمان، مرگ خود را تجربه می‌کرد. درنتیجه، اکوسیستم ارز دیجیتال که امروز می‌شناسیم، هیچ‌گاه به‌وجود نمی‌آمد. در آن‌صورت، قیمت بیت‌کوین به صفر می‌رسید؛ چرا که کاربرها متوجه می‌شدند می‌توان از شبکه‌ی آن سوءاستفاده کرد. درواقع، تمام اعتبار و اعتماد پیرامون بیت‌کوین از بین می‌رفت.

ناکاموتو با عرضه‌ی راه‌حل برای آن نفوذ، صنعت ارز دیجیتال را نجات داد

ساتوشی ناکاموتو، خالق مرموز و ناشناس بیت‌کوین، بلافاصله پس از انتشار خبر ایجاد چند میلیارد بیت‌کوین در فروم Bitcointalk، برای رفع آن دست به کار شده و در مدت ۳ ساعت، راه‌حل را پیاده‌سازی کرد. گوین اندرسن از توسعه‌دهنده‌های ابتدایی بیت‌کوین نیز درکنارر ناکاموتو کار می‌کرد تا راهکار مذکور، پیاده‌سازی شود.

۵ ساعت پس از اعلام خبر نفوذ، ساتوشی نسخه‌ی ۰.۳.۱ بیت‌کوین را عرضه کرد که امکان رخدادهای این‌چنینی را غیرممکن کرد. به‌علاوه، بلاک‌چین نیز به‌طور‌کامل بازطراحی شد تا ۱۸۴.۴۶۷ میلیارد سکه‌ی تولیدشده، از آن پاک شود.

راهکار ساتوشی برای پاک کردن بیت‌کوین‌های تقلبی، یک هاردفورک بود و در نتیجه‌ی آن، پس از عرضه‌ی نسخه‌ی ۰.۳.۱، دو شبکه‌ی بیت‌کوین وجود داشت. ساتوشی شبکه‌ی تقلبی را با دقت زیر نظر داشت و از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین خواست که در آن شبکه، به استخراج نپردازند چون مانع از پیشرفت بلاک‌چین اصلی خواهد شد.

تنها ۱۹ ساعت پس از انتشار خبر نفوذ، شبکه‌ی صحیح بیت‌کوین به‌عنوان بلاک‌چین اصلی به کار خود ادامه داد. زنجیره‌ی مخرب، باز هم به کار خود ادامه داد و تا روز بعد، باز هم تعدادی از کاربران را قربانی خود کرد. درنهایت، زنجیره‌ی صحیحی که از نسخه‌ی ۰.۳.۱ به‌وجود آمد، همان شبکه‌ای شد که امروز، توسط همه‌ی بازیگران اکوسیستم بیت‌کوین استفاده می‌شود.

نظر شما چیست؟ آیا امکان چنین نفوذهایی باز هم در شبکه‌ی بیت‌کوین یا بلاک‌چین‌های دیگر وجود دارد؟

بیت کوین و تاریخچه‌ ای که به هدف اصلی سیلیکون ولی نزدیک شد
نیویورک مرکز تحقیق و توسعه بلاک چین تأسیس می‌کند
قیمت بیت‌ کوین حدود ۴۰۰۰ دلار است؛ صعود یا سقوط کدام مسیر ادامه پیدا می‌کند؟
تحلیل‌گران چینی معتقدند روند سقوطی بیت‌ کوین در سال ۲۰۱۹ ادامه خواهد یافت
افزایش ۷ میلیاردی ظرفیت بازار ارز دیجیتال به‌معنای بهبود وضعیت بیت کوین است؟