3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

چگونه یک حمله سایبری قیمت بیت کوین را ساقط کرد

در معاملات روز گذشته خبر ضبط بیت کوین‌های پرداخت شده به عنوان باج توسط اف بی آی باعث شد تا قیمت بیت کوین سقوط کند.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از راشا تودی، روز گذشته مقامات آمریکایی اعلام کردند که سازمان تحقیقات فدرال آمریکا، اف بی آی، توانسته 63.7 بیت کوینی که به عنوان باج از سوی شرکت مالک خط لوله کلونیال به یک گروه هکرها پرداخت شده بود، را رهگیری کرده و بازپس گیرد. 

این مسئله نشان دهنده وجود یک حفره امنیتی در نظام پرداختی محسوب می‌شود که در نوع خود ایمن‌ترین پرداخت در جهان به شمار می‌رود. در معاملات روز گذشته بیت کوین حتی رقم 31 هزار و 662 دلار را هم دید که دلیل آن انتشار خبر ضبط بیت کوین‌ها توسط اف بی آی بود.

حدود یک ماه پیش یک گروه هکری به بزرگ‌ترین شبکه خط لوله توزیع سوخت در آمریکا حمله کرد و این خط لوله را به مدت یک هفته از کار انداخت. نهایتا شرکت اپراتور این خط لوله 75 بیت کوین با ارزش 5.3 میلیون دلار به این گروه هکرها پرداخت کرد تا از شر آنها خلاص شود. 

نام این گروه هکری دارک ساید بود و حالا اف بی آی می‌گوید از مجموع 75 بیت کوین 63.7 تای آنها را پس گرفته است. اگرچه این مسئله برای دولت و نظام قضایی آمریکا یک برد محسوب می‌شود، اما روی سیاه آن باعث شد تا قیمت بیت کوین بریزد. 

گزارشات حاکی از آن است که یک کارگروه فدرال موسوم به گروه مقابله با اخاذی دیجیتال در آمریکا تشکیل شده و توانسته این ماموریت را با موفقیت انجام دهد. این کارگروه موفق شده تا رمز کیف پول دیجیتال یکی از هکرها که بیت کوین‌های باج گرفته شده در آنها نگهداری می‌شده است را به دست آورد. البته هنوز مشخص نیست، این کارگروه چگونه توانسته رمز این کیف پول دیجیتال را به دست آورد. 

درواقع نگرانی افرادی که در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارند این است که فکر می‌کنند که دولت آمریکا توانسته با استفاده از خود بیت کوین یا کارگزاری‌ها به شبکه نقل و انتقال ارزهای مجازی نفوذ کند.

البته این احتمال هم هست که خود این کارگروه مبارزه با اخاذی دیجیتال توانسته باشد هکرها را هک کند. اینکه حدس بازار درست باشد یا غلط، به نظر می‌رسد اقدام آمریکا در پس گرفتن بخشی از بیت کوین‌های باج داده شده، باعث ترس کسانی شده که خیلی روی امنیت مبادلات بیت کوین و ارزهای مجازی در قالب فناوری بلاک چین حساب کرده بودند. 

انتهای پیام/ب