فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

کاهش قیمت فلزات گرانبها در روند اصلاحی / عقب‌ نشینی طلا با افزایش شاخص دلار

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛  روند صعودی در معاملات همچنان در کوتاه مدت نمایان است و کمترین مقاومت در ادامه مسیر صعودی مشاهده می‌شود. بر این اساس روز گذشته طلای آتی دسامبر با ۱۴.۴۰ دلار کاهش به قیمت ۱۷۹۲.۴۰ دلار در هر اونس و نقره آتی دسامبر در بازار کومکس نیویورک با ۰.۴۸۷ دلار کاهش به قیمت ۲۴.۱۱ دلار در هر اونس معامله شد.

در بازارهای سهام شاخص‌های اصلی ایالات متحده روز گذشته به روند صعودی خود ادامه دادند و شاخص اس‌اندپی ۵۰۰ موفق به ثبت رکورد دیگری شد. ریسک پذیری شدید اوایل هفته برای فلزات گرانبها عاملی منفی بوده است. در حال حاضر گزارش‌های سود شرکت‌ها برای معامله‌گران بازار سهام به عنوان عامل تقویت کننده عمل می‌کند. با این وجود با توجه به بی ثباتی دیدگاه سرمایه‌گذاران و بازارهای سهام، ممکن است بازار با توجه به چشم انداز تورم و کاهش سرعت رشد اقتصاد جهانی و افزایش هزینه‌های انرژی و حمل و نقل، حال و هوای تیره‌تری داشته باشد.

در بازارهای کلیدی خارجی روز گذشته شاخص دلار آمریکا افزایش یافت که این نیز عاملی منفی برای فلزات گرانبهاست. قیمت نفت خام به روند صعودی خود ادامه داد و حدود ۸۵ دلار در هر بشکه معامله شد. همچنین بازده اوراق قرضه ده ساله خزانه‌داری ایالات متحده به محدوده ۱.۶۴ درصدی رسید، در یک نگاه مقایسه‌ای بازده باند ده ساله آلمان ۰.۱۰۷ درصد و گیلت ده ساله بریتانیا در حال حاضر ۱.۱۴۷ درصد است.

ab833d4c-4079-4bd9-a881-dab3f9c014b8

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت طلا)

از دیدگاه فنی، روند صعودی معاملات آتی طلای دسامبر همچنان از مزیت فنی کلی کوتاه مدت در میان روند صعودی قیمت چهار هفته‌ای در نمودارهای میله‌ای روزانه برخوردار است. هدف بعدی صعودی قیمت طلا دستیابی به سطح مقاومت و بالاترین سطح قیمت معاملات ماه سپتامبر یعنی ۱۸۳۶.۹۰ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها دستیابی به سطح حمایتی ۱۷۵۰ دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست طلا ۱۸۰۰ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی ۱۸۱۱.۵۰ دلار در هر اونس است. سطح حمایتی نخست طلا در پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۱۷۸۳ دلار در هر اونس و سطح حمایتی دوم ۱۷۷۵ دلار در هر اونس عنوان شده است.

99d658aa-4493-4ffd-9bd8-666c9a7e8558

(نمودار روند حرکت ۲۴ ساعته قیمت نقره)

روند صعودی معاملات آتی نقره دسامبر از مزیت فنی کلی کوتاه مدت برخوردار است. قیمت‌ها در نمودارهای روزانه در یک روند صعودی چهار هفته‌ای قرار دارند. هدف بعدی صعودی قیمت نقره دستیابی به سطح مقاومت ۲۵ دلار در هر اونس و هدف بعدی نزولی قیمت‌ها رسیدن به زیر سطح حمایتی 23 دلار در هر اونس است. سطح مقاومت نخست نقره در بالاترین سطح قیمت معاملات هفته یعنی ۲۴.۶۹۵ دلار در هر اونس و سطح مقاومت دوم در بالاترین سطح قیمت معاملات ماه سپتامبر یعنی ۲۴.۹۴۵ دلار در هر اونس مشاهده شده در حالی که سطح حمایتی نخست نقره بر روی پایین‌ترین سطح قیمت معاملات روز گذشته یعنی ۲۳.۹۲۵ دلار در هر  اونس و سطح حمایتی دوم بر روی ۲۳.۶۱۵ دلار در هر اونس قرار گرفته است.