فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

کره جنوبی به دنبال تمدید معافیت از تحریم های ضدایرانی است

تهران – ایرنا – مقام های کره جنوبی هفته جاری برای گفت وگو در مورد تمدید معافیت این کشور از تحریم های ضدایرانی به آمریکا می روند.

به گزارش ایرنا به نقل از رویترز، دولت کره جنوبی روز دوشنبه در بیانیه ای خبری اعلام کردکه «یون کانگ هیون» معاون وزیر خارجه در امور اقتصادی و برخی دیگر از مقام های این کشور روزهای چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری در واشنگتن با مسئولان وزارت خارجه آمریکا دیدار می کنند.
هدف از این دیدار گفت وگو درباره معافیت هایی است که ماه نوامبر گذشته برای ادامه خرید نفت ایران صادر شد. مقام های کره جنوبی در سفر به واشنگتن روز پنجشنبه با «فرانسیس فانون» دیپلمات ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور انرژی دیدار خواهند کرد. آنها همچنین روز چهارشنبه با «برایان هوک» رئیس گروه اقدام ایران در وزارت خارجه آمریکا و «دیوید پیمان» معاون دستیار وزیر خارجه برای مقابله با تهدیدهای مالی و تحریم ها ملاقات می کنند.
دیوید پیمان اوایل ماه مارس در سفری به آسیا به مقام های کره جنوبی گفته بود که آمریکا آماده «مشاوره در مورد تمدید معافیت ها و مسائل فنی شرکت های کره ای در خصوص تجارت با ایران است.»
کره جنوبی بزرگترین خریدار نفت سبک (کندانسه) ایران است. این کشور به یک مقام سابق آمریکا گفته بود که سئول گزینه های چندانی برای جایگزینی نفت ایران ندارد. خبرگزاری کره ای یونهاپ به نقل از یک مقام کره جنوبی گزارش داده که سئول از ماه نوامبر در حال مذاکره با واشنگتن بوده تا بتواند همچنان از معافیت های تحریمی بهره مند شود. وی به یونهاپ گفت که قطع خرید نفت ایران اقتصاد کره جنوبی را تحت تاثیر قرا می دهد.
واشنگتن مدعی شده بود که قصد دارد صادرات نفت ایران را به صفر برساند اما در اجرای این سیاست شکست خورد و در نهایت در ماه نوامبر مجبور شد هشت کشور شامل چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، تایوان، ترکیه، ایتالیا و یونان را به مدت 6 ماه از تحریم های نفتی علیه ایران معاف کند. این معافیت ها ماه می (اردیبهشت-خرداد) به پایان می رسد.
شکست آمریکا در اجرای تحریم ها باعث شد تا این کشورهفته گذشته معافیت 90 روزه عراق از خرید انرژی از ایران را تمدید کرد. این تحریم های سه ماهه صبح 19 مارس (28 اسفند) به پایان رسید و اینک به مدت 90 روز تمدید شده است. طبق این معافیت، عراق به خرید برق از ایران ادامه خواهد داد.