فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

کشف مزرعه استخراج غیر قانونی بیت کوین در اصفهان

مزرعه تولید غیر قانونی ارز دیجیتال توسط ضابطان قضایی سپاه اصفهان کشف و ضبط شد.

طی عملیاتی توسط ضابطان قضایی سپاه صاحب‌الزمان استان اصفهان یک مزرعه (فارم) ماینر قاچاق که به صورت غیرقانونی اقدام به تولید ارز دیجیتال می‌نمود کشف وضبط شد.

این مزرعه در یک کارخانه متروکه آجرپزی که در منطقه سگزی بود با سوءاستفاده از برق صنعتی موجود با تعرفه ارزان‌تر اقدام به استخراج ارز دیجیتال می‌کرد که مصرف برق این تعداد دستگاه معادل مصرف ۹۰۰ خانوار است که به صورت شبانه‌روزی از کولرگازی استفاده کنند.

به گزارش فارس تاکنون 500 مورد ماینر توسط ضابطان قضایی سپاه صاحب‌الزمان (عج) کشف گردیده که 300 موردان مربوط به این مزرعه بوده است.

به فرآیندی که توسط سخت‌افزارهای Asic کامپیوتری در شبکه بیت‌کوین توسط الگوریتم‌های ارزهای دیجیتال مشخص انجام می‌شود ارزکاوی می‌گویند.

در حال حاضر به دلیل سهل‌انگاری سیاست‌گذاران حوزه ارزهای دیجیتال، افرادی با توجه به ارزان بودن برق در ایران و با سوءاستفاده از عناوینی مانند برق صنعتی و کشاورزی که به مراتب از برق خانگی ارزان‌تر است در حال فعالیت در این زمینه هستند، بدون اینکه از آن‌ها مالیاتی اخذ شود. بنابراین گزارش، هزینه برق کشاورزی در ایران برای هر کیلووات 0012/0، برق صنعتی هر کیلووات 01/0 و برق مسکونی هر کیلووات 03/0 دلار است (بر مبنای دلار 10 هزار تومانی) که ارزان‌ترین برق جهان محسوب می‌شود. اغلب کشورها به دلیل همین پرمصرف بودن دستگاه‌های ارزکاوی، این کار را در راستای حمایت از محیط‌زیست ممنوع کرده‌اند.