3
مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

۲۵ میان‌وعده‌ی خوشمزه که کمتر از ۱۰۰ کیلوکالری انرژی دارند

امروزه مردم بسیاری تلاش می‌کنند وزن‌شان را کاهش داده و تغذیه‌ی سالمی داشته باشند. رژیم‌های غذایی گوناگونی برای این کار وجود دارند و کم‌وبیش همه‌ی آن‌ها به برنامه‌ریزی دقیق، پشتکار بالا و تلاش سخت و طاقت‌فرسا نیاز دارند. اینگونه رژیم‌های غذایی معمولا مردم را از خوردن بسیاری از خوراکی‌های خوش‌مزه بازمی‌دارند. ولی یکی از نکته‌های کلیدی برای کاهش وزن، استفاده‌ی مناسب و متعادل از خوراکی‌ها است.

برای نمونه، خوراکی‌های خوش‌مزه‌ی بسیاری را می‌توانید پیدا کنید که اگرچه کالری بالایی دارند، ولی با استفاده‌ی مناسب و تعادل در مصرف آن‌ها، هیچ آسیبی به برنامه‌های غذایی شما نمی‌زنند و تحمل دشواری‌های رژیم گرفتن را آسان‌تر می‌کنند.

پیش از این در چندین نوشته به معرفی خوراکی‌هایی که کالری بالایی ندارند، پرداخته‌ایم. امروز دوباره می‌خواهیم به این موضوع بپردازیم و چند میان‌وعده‌ را به شما معرفی کنیم که کالری پایینی دارند و همچنین مقوی هم هستند. در ادامه با دیجی‌کالا مگ و ۲۵ خوراکی که ارزش غذایی‌‌شان فراتر از ۱۰۰ کیلوکالری نمی‌رود، همراه باشید.

۱. نصف فنجان بستنی کم‌چرب و هم‌زده

نصف فنجان بستنی کم‌چرب و هم‌زده

میزان کالری: ۱۰۰ کیلو

هنگامی که بحث غذاهای کم‌کالری به میان می‌آید، بستنی معمولا به ذهن کسی خطور نمی‌کند. ولی بستنی‌های کم‌چرب و هم‌زده می‌توانند گزینه‌های بسیار مناسبی به شمار بروند؛ البته اگر در مصرف آن‌ها زیاده‌روی نشود. مصرف کمی بستنی می‌تواند یک میان‌وعده‌ی کم‌کالری و خوش‌مزه باشد که همچون پاداشی برای کسانی که رژیم‌های سخت و دشوار دارند، در نظر گرفته شود.

هم زدن بستنی منجر به کاهش چربی و کالری می‌شود ولی همچنان ظاهر و بافت بستنی‌های پرچرب را حفظ می‌کند. نصف فنجان بستنی کم‌چرب و هم‌زده تنها ۱۰۰ کیلوکالری انرژی دارد. ارزش غذایی این مقدار بستنی برابر با ۲ گرم چربی اشباع، ۴۵ میلی‌گرم سدیم، ۲۰ میلی‌گرم کلسترول و ۱۵ گرم کربوهیدرات است.

۲. شش فنجان ذرت بوداده

میزان کالری: ۱۰۰ کیلو

ذرت بوداده یا پاپ کورن یک خوراکی کم‌کالری و پرآوازه است که آسیب زیادی به رژیم شما وارد نمی‌کند. البته به شرط اینکه آن را با کره‌ی فراوان مصرف نکنید. شش فنجان از انواع ذرت‌های بوداده در مایکروویو کم‌وبیش ۱۰۰ کیلوکالری انرژی دارد. ارزش غذایی این مقدار ذرت بوداده هم برابر با ۰.۵ گرم چربی اشباع، ۲۲۰ میلی‌گرم سدیم، صفر میلی‌گرم کلسترول و ۲۴ گرم کربوهیدرات است.

افزون بر این‌ها، ذرت بوداده دارای فیبر هم هست که منجر می‌شود بیشتر احساس سیری کنید و بلافاصله به سراغ خوراکی دیگری نروید.

۳. مینی کوئسادیلا

میزان کالری: ۱۰۰ کیلو

کوئسادیلا گونه‌ای پیتزا است که به مواد اولیه‌ی کمی نیاز دارد و به‌ سادگی تهیه می‌شود. اگر به اندازه‌ی آن توجه کافی داشته باشید، این پیتزا می‌تواند یک میان‌وعده‌ی سبک و کم‌کالری هم به شمار برود. شما با استفاده از یک اونس پنیر کم‌چرب و رنده‌شده روی نان ترتیلای ذرت و قرار دادن آن در مایکروویو به مدت ۲۰ دقیقه، می‌توانید یک غذای سبک و سریع برای خودتان آماده کنید که تنها ۱۰۰ کیلوکالری انرژی دارد. ارزش غذایی یک مینی پیتزای کوئسادیلا برابر ۱.۳ گرم چربی اشباع، ۱۸۲ میلی‌گرم سدیم و ۶ میلی‌گرم کلسترول است.

۴. پنیر کوتاژ و گرمک

پنیر کوتاژ و گرمک

میزان کالری: ۱۰۰ کیلو

پروتئین و فیبر جدا از اینکه مواد مغذی مورد نیاز بدن هستند، همچنین می‌توانند شما را سیر نگه دارند و از خوردن غذای بیشتر باز دارند. تنها نصف فنجان پنیر کوتاژ دارای ۱۴ گرم پروتئین است که می‌تواند به جلوگیری از اشتهای شما کمک کند و بگذارد مدت بیشتری سیر بمانید. اگر یک برش کوچک گرمک هم به آن بیفزایید، باز هم میزان کالری کل آن از ۱۰۰ کیلو بیشتر نمی‌شود.

این میان‌وعده‌ی سبک و خوش‌مزه دارای ۰.۷ گرم چربی اشباع، ۴۶۸ میلی‌گرم سدیم و ۵ میلی‌گرم کلسترول است.

۵. سه عدد بیسکویت کراکر و پنیر

میزان کالری: ۹۸ کیلو

بیسکویت‌های چند غله یا غلات کامل، دارای انواع غلات و در نتیجه سرشار از فیبر هستند، و می‌توانند به اشتهای شما کمک کنند و جلوی پرخوری را بگیرند. مصرف بیسکویت کراکر در کنار پنیر کم‌چرب که چند گرم پروتئین و کلسیم برای شما تهیه می‌کند، می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی برای رژیم‌دارانی باشد که می‌خواهند گاهی اوقات غذایی سبک و خوش‌مزه میل کنند.

برای تهیه‌ی این میان‌وعده‌ی سبک و کم‌کالری، یک برش پنیر کم‌چرب را میان سه بیسکویت کراکر چند غله تقسیم کنید. این خوراکی تنها ۱۰۰ کیلوکالری انرژی به همراه گرم ۱.۲ چربی اشباع، ۳۹۷ میلی‌گرم سدیم و ۷ میلی‌گرم کلسترول دارد.

  • ۲۰ میان وعده‌ی کم‌کالری و لذیذ برای افرادی که قصد کاهش وزن دارند

۶. چهارده عدد بادام

میزان کالری: ۹۸ کیلو

آجیل‌هایی از جمله بادام، دارای فیبر و پروتئین هستند و همانگونه که گفتیم، برای سیر نگه داشتن گزینه‌ی بسیار خوبی به شمار می‌روند. بادام می‌تواند میان‌وعده‌ی بسیار مناسبی باشد که می‌توانید همیشه همراه خود داشته باشید، زیرا حجم زیادی ندارد و در جیب‌تان جا می‌شود.

از این پس، چهارده عدد بادام همراه خود داشته باشید تا یک میان‌وعده با انرژی ۱۰۰ کیلوکالری مصرف کنید. این میان‌وعده تنها ۰.۶۳ گرم چربی اشباع دارد و میزان سدیم و کلسترول آن هم صفر است.

۷. شش عدد چوب‌شور چند غله

شش عدد چوب‌شور چند غله

میزان کالری: ۹۶ کیلو

چوب‌شور یکی دیگر از خوراکی‌های سبک است که می‌توانید همیشه همراه خود داشته باشید. شش چوب‌شور چند غله کمتر از ۱۰۰ کیلوکالری انرژی دارد و همچنین دارای ۳ گرم فیبر هم هست. این خوراکی خوش‌مزه و پرطرفدار تنها ۰.۴ گرم چربی اشباع و ۲۵۷ میلی‌گرم سدیم در اختیار دارد و در آن خبری از کلسترول نیست!

۸. سیب پخته

میزان کالری: ۹۵ کیلو

همه می‌دانند که سیب برای سلامتی بسیار مفید است و همچنین گفته می‌شود مصرف یک عدد سیب در روز می‌تواند شما را همیشه از مراجعه به پزشک دور کند. سیب جدا از اینکه میوه‌ی مفید و سالمی است، کالری بسیار پایینی هم دارد.

از این پس اگر هوس یک خوراکی سبک و کم‌کالری کردید، می‌توانید چیز تازه‌ای را امتحان کرده و سیب پخته را به همراه دارچین مصرف کنید. پختن سیب می‌تواند تنوع جالبی باشد و رژیم غذایی‌تان را جذاب‌تر کند. افزون بر این، سیب پخته فرق چندانی با سیب خام ندارد و شما همچنان به همان اندازه ویتامین و فیبر وارد بدن‌تان خواهید کرد.

۹. ساندویچ پنیر با نان پیتا

میزان کالری: ۹۴ کیلو

ساندویچ‌ها همیشه طرفداران فراوانی دارند و معمولا در رژیم‌های کاهش وزن قرار نمی‌گیرند. ولی تهیه‌ی ساندویچ با پنیر و نان پیتا می‌تواند گزینه‌ی بسیار مناسبی برای کسانی باشد که رژیم کاهش وزن دارند. شما می‌توانید یک نان پیتای چند غله را با نصف اونس پنیر ریکوتا پر کنید و ساندویچی دل‌چسب و کم‌کالری در اختیار داشته باشید. کالری این ساندویچ به ۱۰۰ کیلو نمی‌رسد و چربی اشباع آن هم زیر یک گرم است. افزون بر این، دارای فیبر و پروتئین هم هست تا شما را سیر نگه دارد. جدا از این‌ها، سدیم و کلسترول آن هم به ترتیب ۱۴۹ میلی‌گرم و ۴ میلی‌گرم هستند.

۱۰. اسموتی تمشک آبی

اسموتی تمشک آبی

میزان کالری: ۹۳ کیلو

اسموتی‌های میوه‌ای بسیار خوش‌مزه بوده و همچنین حاوی کلسیم و آنتی‌اکسیدان مناسبی هم هستند. برای تهیه اسموتی تمشک آبی یا بلوبری، دو سوم فنجان بلوبری یخ‌زده، یخ و یک سوم فنجان شیر یا ماست میوه‌ای کم‌چرب را با هم آمیخته و مصرف کنید.

سرد بودن این اسموتی منجر می‌شود آن را آهسته‌تر بنوشید. این آهسته نوشیدن هم کاری می‌کند از این خوردنی لذت بیشتری ببرید و همچنین جلوی اشتهایتان را هم بگیرید.

این مقدار از اسموتی تمشک آبی دارای ۵۹ میلی‌گرم سدیم و ۲ میلی‌گرم کلسترول بوده و میزان چربی اشباع آن هم برابر با صفر است.

۱۱. یک سوم فنجان ادامامه

میزان کالری: ۹۲ کیلو

ادامامه، در واقع سویای نارس و پخته است که میان‌وعده‌ای مغذی و سرشار از پروتئین و فیبر به شمار می‌رود. یک سوم فنجان ادامامه دارای بیش از ۸ گرم پروتئین و ۴ گرم فیبر است. افزون بر این، این مقدار می‌تواند ۱۰ درصد از نیاز روزانه‌ی شما به آهن را هم تأمین کرده و کالری زیر ۱۰۰ کیلو به برنامه‌ی غذایی‌تان اضافه کند.

اگر احساس گرسنگی کردید و خواستید غذایی کم‌کالری مصرف کنید، حتما این گزینه را در نظر داشته باشید تا جلوی اشتها و پرخوری‌تان را هم بگیرید. ارزش غذایی یک سوم فنجان ادامامه برابر با ۰.۵ گرم چربی اشباع و ۴.۵ میلی‌گرم سدیم است و هیچ کلسترولی هم ندارد.

  • ۲۴ خوراکی کم‌کالری که بدون عذاب وجدان می‌توانید بخورید

۱۲. سه چهارم فنجان تکه‌های انبه

میزان کالری: ۹۰ کیلو

تکه‌های مکعبی و یخ‌زده‌ی انبه، میان‌وعده‌ی فوق‌العاده‌ای برای کسانی به شمار می‌روند که عاشق خوردنی‌های شیرین هستند. شما به‌آسانی می‌توانید این میان‌وعده را در خانه تهیه کرده و مصرف کنید. تنها سه چهارم فنجان انبه‌ی یخ‌زده می‌تواند ۶۰ درصد از نیاز روزانه‌ی شما به ویتامین C را رفع کند و تنها ۹۰ کیلوکالری به برنامه‌ی غذایی‌تان بیفزاید.

نکته‌ی جالب اینجا است که این خوراکی خوش‌مزه و کم‌کالری، هیچ چربی اشباع، سدیم یا کلسترولی هم ندارد و کاملا سالم تلقی می‌شود.

۱۳. هشت هویج اطلس به همراه حمص

میزان کالری: ۹۰ کیلو

هشت هویج اطلس بزرگ به همراه ۲ قاشق غذاخوری حمص، یک میان‌وعده‌ی ترد و کم‌کالری دل‌چسب و مناسب به شمار می‌روند. هویج‌ها حاوی ویتامین A و بتاکاروتن هستند و حمص هم پروتئین شما را تأمین می‌کند. حمص یک غذای خاورمیانه‌ای محبوب بوده که بیشتر از نخود تهیه شده و همچنین دارای آهن، منیزیم، فسفر و کلسیم هم هست.

این خوراکی خوش‌مزه تنها ۹۰ کیلوکالری انرژی دارد و ارزش غذایی آن هم برابر با ۰.۴ گرم چربی اشباع و ۲۱۰ میلی‌گرم سدیم است، و همچنین کلسترول هم ندارد.

۱۴. برش‌های سیب و کره‌ی بادام‌زمینی

برش‌های سیب و کره‌ی بادام زمینی

میزان کالری: ۹۰ کیلو

برش‌های سیب و کره‌ی بادام‌زمینی یک میان‌وعده‌ی ترش و شیرین هستند و می‌توانند برنامه‌ی غذایی شما را حسابی جذاب کنند. برای تهیه‌ی این خوراکی، کره‌ی بادام‌زمینی بدون نمک را روی سه چهارم فنجان برش سیب قرار دهید و مصرف کنید. اگر میزان کره‌ی بادام‌زمینی مصرف‌شده را تا ۲ قاشق غذاخوری یا کمتر نگه دارید، میزان کالری این خوراکی کم‌وبیش ۹۰ کیلو خواهد بود. آمیزه‌ی برش‌های سیب و کره‌ی بادام‌زمینی هیچ کلسترولی ندارد و تنها حاوی ۰.۸ گرم چربی اشباع و ۲ میلی‌گرم سدیم است.

۱۵. ماست و تخم آفتاب‌گردان

میزان کالری: ۸۸ کیلو

یکی از دیگر از منابع سرشار از پروتئین، ماست است. نصف فنجان ماست بدون چربی را با یک قاشق چای‌خوری تخم آفتاب‌گردان (بدون نمک برای پایین آوردن میزان سدیم) مخلوط کنید تا یک میان‌وعده‌ی سبک و دل‌چسب داشته باشید. این خوراکی سبک کمتر از نیم گرم چربی اشباع دارد و با پروتئین فراوانی که وارد بدن شما می‌کند، می‌تواند برای مدت بیشتری سیرتان نگه دارد تا به سراغ خوراکی‌های دیگر و مصرف کالری بیشتر نروید.

آمیزه‌ی نصف فنجان ماست و یک قاشق چای‌خوری تخم آفتاب‌گردان تنها ۰.۲۶ گرم چربی اشباع دارد و نه تنها انرژی آن به ۱۰۰ کیلوکالری نمی‌رسد، بلکه دیگر سدیم و کلسترولی هم وارد بدن شما نمی‌کند.

  • ۱۵ میان‌وعده‌ی سالم و خوشمزه برای آخر شب

۱۶. ماست یونانی بدون چربی به همراه عسل

میزان کالری: ۸۴ کیلو

ماست یونانی دارای پروتئین بالایی است و بافت خامه‌مانند و ویژه‌ای دارد. تنها نصف فنجان از این ماست حاوی ۱۲ گرم پروتئین است که شما را سیر می‌کند و سیر نگه می‌دارد!

با افزودن یک قاشق چای‌خوری عسل به این ماست، می‌توانید یک میان‌وعده‌ی خوش‌مزه داشته باشید که زیر ۱۰۰ کیلوکالری انرژی دارد و بدون آسیب زدن به برنامه‌ی غذایی‌تان، منجر می‌شود دلی از عزا درآورید.

این میان‌وعده‌ی سبک دارای ۵۳.۵ میلی‌گرم سدیم است و هیچ چربی اشباع و کلسترولی وارد بدن شما نمی‌کند.

۱۷. نصف سیب‌زمینی پخته و سالسا

میزان کالری: ۸۴ کیلو

نصف سیب‌زمینی پخته‌ی متوسط، یک خوراکی سالم است که کم‌وبیش ۸۴ کیلوکالری انرژی دارد. یادتان باشد حتما آن را با پوست بخورید، چون پوست سیب‌زمینی سرشار از مواد مغذی گوناگون است.

به جای استفاده از نمک و کره برای مزه‌دار کردن سیب‌زمینی، به سراغ سس سالسا بروید که نه تنها سیب‌زمینی را خوش‌مزه‌تر می‌کند، بلکه کالری بسیار کمی هم دارد و آسیبی به رژیم غذایی شما نمی‌زند.

نصف سیب‌زمینی پخته به همراه یک قاشق غذاخوری سس سالسای خوش‌عطر، دارای ارزش غذایی برابر با صفر گرم چربی اشباع، ۱۲۴ میلی‌گرم سدیم و صفر میلی‌گرم کلسترول است.

۱۸. ساندویچ ماست یخی

ساندویچ ماست یخی

میزان کالری: ۸۴ کیلو

اگر هوس یک میان‌وعده‌ی شیرین و سبک کرده‌اید، یک ساندویچ با استفاده از دو عدد بیسکویت کراکر و ۲ قاشق غذاخوری ماست یخی شکلاتی بدون چربی و شکر اضافه درست کنید. این خوراکی شکلاتی تنها ۸۴ کیلوکالری انرژی دارد و ارزش غذایی آن برابر با ۰.۱۳ گرم چربی اشباع، ۱۰۴ میلی‌گرم سدیم و ۱ میلی‌گرم کلسترول است.

۱۹. بیست عدد پسته

میزان کالری: ۸۰ کیلو

اگرچه پسته دارای چربی بالایی است، ولی این چربی بیشتر از نوع سالم آن، یعنی «غیراشباع» به شمار می‌رود. مصرف ۲۰ عدد پسته، تنها ۸۰ کیلوکالری انرژی وارد بدن شما می‌کند. جدا از این کالری پایین، پسته دارای فیبر، پروتئین و چندین ویتامین و مواد معدنی گوناگون هم هست که برای بدن بسیار مفید محسوب می‌شوند.

تلاش کنید بیشتر از پسته‌های خام یا بوداده و بدون نمک مصرف کنید. زیرا اینگونه دیگر خبری از سدیم نخواهد بود. ارزش غذایی ۲۰ عدد پسته‌ی خام یا بوداده، تنها ۰.۸ گرم چربی اشباع است و حاوی هیچ کلسترولی نیست.

۲۰. پاپسیکل موز یخی

میزان کالری: ۷۹ کیلو

برای درست کردن پاپسیکل موز یخی، تنها کافی است یک چوب بستنی را در یک نصفه موز پوست‌کنده و پوشیده از ماست کم‌چرب قرار دهید و سپس درون فریزر بگذارید تا یخ بزند. این خوردنی را می‌توانید به‌سرعت آماده کنید و درون فریزر نگه دارید تا همیشه به یک میان‌وعده‌ی سبک و خوش‌مزه دسترسی داشته باشید.

میزان کالری کل این نصفه موز به همراه نیم اونس ماست کم‌چرب، به ۸۰ کیلوکالری هم نمی‌رسد و همچنین تنها دارای ۰.۳۵ گرم چربی اشباع، ۳ میلی‌گرم سدیم و ۷ میلی‌گرم کلسترول است.

۲۱. یک فنجان سوپ گوجه‌فرنگی

میزان کالری: ۷۴ کیلو

سوپ گوجه‌فرنگی که سدیم کمی دارد حاوی مواد مغذی گوناگون و کالری پایینی است و یک میان‌وعده‌ی بسیار سالم و مقوی به شمار می‌رود. البته یادتان باشد این سوپ را با سوپ گوجه‌فرنگی و خامه، که چربی و کالری بسیار بیشتری دارد، اشتباه نگیرید.

یک فنجان سوپ گوجه‌فرنگی دارای ۷۴ کیلوکالری انرژی، ۰.۱۹ گرم چربی اشباع، ۴۷۱ میلی‌گرم سدیم و صفر میلی‌گرم کلسترول است.

۲۲. یک سوم فنجان غلات صبحانه

یک سوم فنجان غلات صبحانه

میزان کالری: ۷۰ کیلو

غلات خشک، هم میان‌وعده‌ای مناسب و هم خوش‌مزه و مقوی به شمار می‌رود. برای نمونه، تکه‌های جو دوسر پرک یا سایر غلات‌های صبحانه‌ی سبوس‌دار و چند غله (بدون قند)، گزینه‌های بسیار خوبی هستند که حمل آن‌ها آسان بوده و می‌توانید در مکان‌های گوناگون مصرف‌شان کنید.

یک سوم فنجان غلات صبحانه کم‌وبیش ۷۰ کیلوکالری انرژی، ۰.۱۷ گرم چربی اشباع و ۸۳ میلی‌گرم سدیم دارد. این خوراکی مقوی و خوش‌مزه می‌تواند گزینه‌ی بسیار خوبی برای مواقعی که احساس گرسنگی می‌کنید، به شمار برود. زیرا نه تنها کالری پایین دارد، بلکه حاوی کلسترول هم نیست و سلامت شما را به خطر نمی‌اندازد.

۲۳. یک فنجان انگور

میزان کالری: ۶۲ کیلو

یک فنجان انگور تنها ۶۲ کیلوکالری انرژی دارد و همچنین مقدار آب بالای آن منجر می‌شود بدن شما هیدراته شده و آب کافی داشته باشد. انگور منبع بسیار خوبی از منگنز و ویتامین K است و می‌توانید آن را به صورت تازه یا منجمد مصرف کنید.

این میوه‌ی دل‌چسب دارای ۰.۱ گرم چربی اشباع و ۲ میلی‌گرم سدیم است و هیچ کلسترولی ندارد.

۲۴. رول ماهی سالمون دودی

رول ماهی سالمون دودی

میزان کالری: ۵۵ کیلو

از ماهی سالمون دودی به همراه پنیر خامه‌ای کم‌چرب استفاده کنید تا از رول‌های خوش‌مزه‌ای لذت ببرید که کالری آن‌ها حتی به ۶۰ کیلو هم نمی‌رسد. یک قاشق غذاخوری پنیر خامه‌ای را روی یک تکه ماهی سالمون دودی قرار دهید و سپس آن را رول کنید.

این خوراکی سبک و سالم دارای اسیدهای چرب امگا ۳، که برای قلب بسیار مفید هستند، بوده و همچنین پروتئین بسیار بالایی هم دارد. البته یادتان باشد سدیمی که برای مزه‌دار کردن و نگه‌داری ماهی استفاده شده، ممکن است میزان سدیم آن را بالا ببرد. ارزش غذایی این خوراکی برابر با ۱.۶ گرم چربی اشباع، ۴۹۵ میلی‌گرم سدیم و ۱۳ میلی‌گرم کلسترول است.

۲۵. یک فنجان جیکاما و سالسا

میزان کالری: ۵۴ کیلو

ریشه‌ی جیکاما، یک میان‌وعده‌ی گیاهی است که کالری بسیار پایین دارد؛ یک فنجان از تکه‌های جیکاما تنها ۵۴ کیلوکالری انرژی دارد و می‌تواند خوراکی سبک و سالمی به شمار برود. برش دادن این سیب‌زمینی مکزیکی، آن را برای پخت و ترد شدن آماده می‌کند و فرو بردن آن‌ها در سس سالسا منجر می‌شود به غذایی خوش عطر و مزه دگرگون شود.

درست مانند سیب‌زمینی پخته، جیکاما هم سازگاری خوبی با سالسا دارد. پس گاهی به سراغ یک فنجان جیکاما به همراه سس سالسا بروید تا از غذایی سبک و متفاوت لذت ببرید. این مقدار جیکاما و سس سالسا حاوی ۰.۰۳ گرم چربی اشباع، ۲۳۵ میلی‌گرم سدیم و صفر میلی‌گرم کلسترول است.

سخن پایانی

این هم از ۲۵ میان‌وعده‌ی خوشمزه که کمتر از ۱۰۰ کیلوکالری انرژی دارند. اگر قصد کاهش وزن و رژیم گرفتن دارید، حتما این خوراکی‌ها و مقدار پیشنهادی آن‌ها را در نظر داشته باشید تا برنامه‌ی غذایی متنوع و لذت‌بخشی ترتیب ببینید.

رژیم گرفتن کار دشواری است و به‌سختی می‌توان از خوردن غذاهای خوش‌مزه و رنگارنگ جلوگیری کرد. ولی نکته‌ی مهم، حجم مصرفی این غذاها است. بنابراین، تلاش کنید مقدار کمی از آن‌ها را مصرف کنید تا آسیبی به رژیم و برنامه‌ی کاهش وزن‌تان نزنید. همچنین پیشنهادهای غذایی ما را هم دنبال کنید تا رژیمی متنوع داشته باشید و باانگیزه‌ی بیشتر برای تناسب اندام خود تلاش کنید.

این مطلب صرفا جنبه‌ی آموزش و اطلاع‌رسانی دارد. پیش از استفاده از توصیه‌های این مطلب حتما با پزشک متخصص مشورت کنید. برای اطلاعات بیشتر بیانیه‌ی رفع مسؤولیت دیجی‌کالا مگ را بخوانید.

منبع: MedicineNet