معاون امور گمرکی گمرک شهید رجایی بندرعباس گفت: 2 شرکت بزرگ تولیدکننده پوشک با وجود تسهیلات ویژه، حاضر به ترخیص مواد اولیه خود از این گمرک نیستند و با اصرار از آنها خواسته ایم کالای خود را اظهار کنند.

کمان ‌ترکی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: این شرکت ها از تولیدکننده های معروف و شناخته شده کشور هستند که یکی از آنها ، یک هزار 855 تن مواد اولیه در 10 پارت و بارنامه پوشک بهداشتی در بندر شهید رجایی تخلیه اما از اظهار آن به گمرک خودداری کرده است.
وی ادامه داد: یکی دیگر از این شرکت‌ها بیش از یک میلیون و 664 هزار و 361 کیلوگرم خمیر کاغذ ، 114 هزار و 553 کیلوگرم نوار کنار پوشک، 31 هزار و 565 کیلوگرم کاغذ سلیکون و نیز 46 هزار و 137 کیلوگرم فیلم پلی‌اتیلن برای ساخت پوشک در بندر شهید رجایی دارد که هنوز اظهار نکرده است.
ترکی تصریح کرد: با توجه به اینکه این دو شرکت از شرکت‌های خوشنام هستند و مواد اولیه برای تولید دارند، در صورتی که کالای خود را اظهار کنند در مسیر سبز گمرکی قرار می گیرند و همان روز کالایشان ترخیص می‌شود.
در روزهای گذشته، کمبود پوشک و جهش قیمت آن در بازار، مشکلاتی برای مصرف کنندگان این کالا ایجاد کرده و به سوژه بحث های اجتماعی و اقتصادی تبدیل شده است.

منبع: ایرنا