مدیریت

09196056862

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

نتایج بیشتر ...

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 3 e1660715948483

استانداردهای بین المللی ویژه صادرات

International Standards for Export

خدمات تخصصی / استاندارد و آزمایشگاه ها، شبکه امکان

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 157627047

همکاری ارائه دهندگان خدمات با شبکه امکان :

ثبت درخواست خدمات تجاری و بازرگانی :

اغلب اوقات خریدار هنگام حمل و ارسال کالا حضور ندارد و نمی تواند کالا را قبل از حمل بررسی کند. شرکت های بازرسی در این مواقع بازرسی، نمونه برداری،اندازه گیری، آزمایش و.. را انجام می دهند تا کمیت و کیفیت و بسته بندی را مورد بازرسی قرار دهد و گواهی بازرسی صادر کند.

مهمترین و پیچیده ترین نوع بازرسی، بازرسی استاندارد اجباری است. در این نوع بازرسی، شرکت بازرس به نیابت از سازمان استاندارد در محل خروج کالا از ید فروشنده آن را مورد بازرسی قرار می­دهد. این بازرسی و آزمون در آزمایشگاه مجاز و تحت نظارت شرکت بازرس انجام می­شود. در نتیجه این بازرسی گواهی بازرسی به همراه گزارش آزمون و اظهارنامه تامین کننده صادر می شود و بعد از ارائه به اداره استاندارد گواهینامه انطباق برای کالا صادر میگردد.  

در صورتی که قطعات بکاررفته، مواد اولیه یا فرایند تولید یک کالا یا محصول اهمیت داشته باشد، و بعد از بازرسی نتوان بدون هزینه و یا مشکل، کالا را مورد بازرسی و ارزیابی قرار داد از بازرسی حین تولید استفاده می­شود. بعضی کارشناسان این نوع بازرسی را جزء یکی از انواع بازرسی­های قبل از حمل طبقه بندی می ­نمایند.

از انجا که مدت حضور بازرس در محل فروشنده در این روش طولانی است، کارمزد این نوع بازرسی بیش از حد معمول است. این نوع بازرسی معمولا برای مواد غذایی، لوازم آرایشی و بهداشتی و ماشین آلات و تجهیزات انجام می­ شود.
شرکت های بازرسی فعال در ایران معمولا از بانک مرکزی مجوز فعالیت دریافت می کنند. معمولا از گواهی بازرسی PSI یا همان گواهی بازرسی قبل حمل استفاده می کنند که کالا قبل از بارگیری بر روی وسیله حمل توسط شرکت بازرسی مورد بازرسی قرار می گیرد و سپس سند حمل صادر می گردد. 
کالاهای مشمول استاندارد اجباری هر ساله در کتاب مقررات صادرات و واردات و همچنین سایت سازمان ملی استاندارد معرفی می گردند. که شرط ورود کالاهای مشمول استاندارد اجباری به کشور داشتن استاندارد های مشخص است و شرکت های بازرسی با صدور گواهی COI تطابق با استاندارد تعریف شده را تائید می نماید.

 

مراحل دریافت خدمات استاندارد و آزمایشگاه ها

 1. در همین صفحه روی کلید نیاز به خدمات دارم در بالای صفحه کلیک نمایید
 2. برای ادامه بایستی حساب کاربری خود را ایجاد نموده و یا وارد حساب کاربری که از قبل ایجاد شده است شوید.
 3. در بخش درخواست خدمات درخواست خود را با جزئیات و دقیق اعلام نمایید تا کارشناسان شبکه امکان بتوانند مشاوره و خدمات لازم را ارائه نمایند.
 4. درخواست شما پس از بررسی و کارشناسی به تمامی سرویس دهندگانی که خدمات مورد نظر شما را ارائه می نمایند ارسال می گردد و استعلام گرفته خواهد شد.
 5. اطلاعات تکمیلی و هزینه ، از طریق سامانه اطلاع رسانی در پنل کاربری شما به اطلاع شما خواهد رسید و در صورت تمایل می توانید دریافت خدمات از شبکه امکان را تایید نمایید
 6. عقد قرارداد های همکاری خدماتی با شبکه امکان به سه صورت امکان پذیر است ، حضوری در محل شما، حضور در دفاتر شبکه امکان در تهران، روش کاملا اینترنتی و به صورت غیرحضوری.
شبکه ارتباطی راهبردی امکان 3 e1660715948483
گواهینامه بازرسی کالا

Certificate of Inspection of Goods

گواهینامه بازرسی کالا گواهی است که بیشتر برای واردات کالاهایی مانند محصولات گوشتی، کالاهای فاسد شدنی و تجهیزات صنعتی تهیه می‌شود.

گواهی یا تاییدیه، بازرسی کالاها را از نظر کمیت و کیفیت، صلاحیت و اصالت تولید کننده و فروشنده، نحوه بارگیری و تخلیه‌، کانتینر و وسایل حمل و نقل، وضعیت بسته بندی، سال ساخت کالا و… با قرارداد منعقد شده بررسی می‌کند و در صورتی که کالا نیاز به نمونه گیری داشته باشد، نسبت به نمونه گیری و انجام آزمایش‌های تعیین کیفیت و سلامت محصول اقدام می‌نماید. نتایج به دست آمده از این بررسی‌ها با استانداردهای مشخص مقایسه می‌شود.

به طور کلی فرآیند بازرسی و ارزیابی کالاها به 4 روش می‌تواند انجام پذیرد:

 • بررسی و انطباق نتایج آزمایشگاهی با واقعیت کالا 
 • بازرسی فیزیکی و چشمی 
 • بازرسی فیزیکی و چشمی به همراه بررسی اسناد 
 • بازرسی فیزیکی و چشمی همراه با نمونه‌برداری و آزمایش 

Investigation and adaptation of laboratory results to the reality of goods 
Physical and ocular inspection 
Physical and ocular inspection with document review 
Physical and ocular inspection with sampling and testing 

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 3 e1660715948483

بازرسی استاندارد اجباری

Mandatory standard inspection

شرکت بازرسی به نمایندگی از طرف سازمان استاندارد در محل خروج کالا اقدام به بازرسی کالا می‌کند. بازرسی‌ها در آزمایشگاه مجاز و تحت نظر شرکت بازرسی انجام می‌شود.

نتایج حاصل از آزمون‌ها به همراه اظهارنامه و گواهی بازرسی، در سازمان استاندارد تطبیق داده می‌شود و گواهی انطباق صادر می‌شود.

آزمایش‌هایی که برای تایید استاندارد بودن کالا در آزمایشگاه‌های استاندارد، موجب اطمینان واردکننده و صادرکننده از بابت سلامت کالا و عدم داشتن دغدغه‌ در این زمینه می‌شود. بر این اساس، هر دو طرف معامله یعنی هم واردکننده و هم صادرکننده از یک طرف سومی مورد بررسی قرار می‌گیرند.

مورد تایید بودن مراکز استاندارد اجباری در بین دو طرف، مزیت این روش است که تمام قوانین و مسائل تجاری را مد نظر قرار داده و کیفیت و کمیت کالا را بررسی می‌کنند. موسسه‌های تحت عنوان استاندارد، مجوزهای لازم برای ترخیص کالا از گمرک را صادر می‌کنند.

لازم به ذکر است که استاندارد اجباری سبب افزایش زمان در پروسه ترخیص کالا و ماندن آن در گمرک می‌شود.

استانداردها به انواع زیر دسته بندی می‌شوند:

 • استاندارد ملی   National Standard
 • استاندارد منطقه‌ای Regional Standard
 • استاندارد بین‌المللی International Standard
 • استاندارد اینکوترمز Incoterms standard
شبکه ارتباطی راهبردی امکان 3 e1660715948483

انواع گواهی‌‌ بازرسی

Types of inspection certificates

شرکت‌های بازرسی کالا مطابق با پیش فاکتور و قرارداد، کالا را بررسی می‌کنند و در صورت مطابقت، گواهی نامه مربوطه را صادر می‌کنند. انواع گواهی‌های بازرسی به شرح زیر است:

گواهی بازرسی کمی و کیفی کالا
(COI (Certificate Of Inspection

گواهی بازرسی کالا قبل از بارگیری و حمل
(PSI (Pre Shipment Inspection

گواهی‌ آزمایشگاهی و نمونه برداری کالا
(TR (Test Report

گواهی بازرسی ماهیت کالا
(SIC (Standard Industrial Classification

گواهی مبنی بر رضایت‌ مشتری
(CSC (Customer Satisfaction Certificate

گواهی بازرسی ظاهری
(VIC (Visual Inspection Certificate

گواهی راه ‌اندازی
(CC(Commissioning Certificate

گواهی انطباق کیفیت کالا با قرارداد
(VOC (Verification Of Conformity

 

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 3 e1660715948483

مزایای گواهینامه بازرسی کالا

Advantages of product inspection certificate

اختلافات بین المللی بین فروشنده و خریدار، به موجب کنترل کیفی و کمی کالا توسط شرکت‌های بازرسی کالا کاهش می‌یابد. این شرکت‌ها در صورت بروز مشکل، مدارک کافی برای استناد بر وضعیت کالا قبل از حمل در اختیار طرفین می‌گذارند.

از مزیت‌های گواهی بازرسی که برای طرفین معامله و شرکت بیمه دارد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • صدور گواهی بازرسی موجب کاهش هزینه‌های جایگزینی و خرابی محصول برای صادر کننده می‌شود و از لطمه خوردن اعتبار شرکت محافظت می‌کند.
 • به منظور جلوگیری از ورود کالای بی کیفیت و نامرغوب به بازار کشور وارد کننده، واردکننده کالا می‌تواند از سلامت کالای وارداتی مطمئن شود.
 • صادرکننده با ارائه گواهی بازرسی، سالم بودن کالا را به خریدار ثابت می‌کند و در صورت بروز هرگونه اختلاف، از این گواهی به نفع خود استفاده می‌کند.
 • با توجه به گواهی بازرسی کالا، صادر کننده می‌تواند بانک صادرکننده (بانک گشایش کننده اعتبار) را در مورد درستی کمی و کیفی کالا متقاعد ‌کند و بانک از شرایط کالا مطمئن ‌شود.
 • با توجه به گواهی بازرسی کالا، بانک معامله کننده (بانک وارد کننده) می‎‌تواند از بی‌عیب و نقص بودن کالای صادراتی اطمینان کسب کند.
 • شرکت بیمه با داشتن گواهی بازرسی از وضعیت کالا در زمان شروع بیمه مطلع شده و مشخص می‌کند که چه خساراتی بعد از شروع بیمه اتفاق افتاده است.
 • شرکت‌‎های حمل و نقل، از استانداردهای حمل کالا و نوع کالا مطلع شده و از خسارت دیدن کالا جلوگیری می‌کند.
 • با استناد بر گواهی بازرسی کالا، گمرک نیز از استاندارد بودن کالا اطمینان کسب کرده و مقایسه کالا با اظهارنامه را انجام می‌دهد.