مدیریت

09196056862

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

ایرانی‌‎ها طی سه ماهه گذشته چه چیزهایی را در گوگل جستجو کردند؟

tikakala

شاید همه افرادی را انگشت شمار بشناسیم که با اینترنت کار نمی‌کنند و نمی‌دانند که گوگل دقیقا چیست! اما اکثر مردم کشور توسط تلفن همراه، رایانه‌های شخصی و لپ‌تاپ‌های خودشان از اینترنت استفاده می‌کنند و به طور کامل موتور جستجوی گوگل را می‌شناسند.

atramart mobile

گوگل پربازدیدترین سایت در کشور ماست و هر روز میلیون‌ها ایرانی به گوگل سرزده و از این موتور جستجو قدرتمند استفاده می‌کنند.

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید مردم ایران چه‌چیزهایی را در گوگل جستجو می‌کنند. دانستن موارد سرچ مردم ایران در گوگل تا حد زیادی نشان می‌دهد که مردم در اینترنت به دنبال چه چیزهایی هستند و چه موضوعاتی برای آن‌ها جذاب است.

dgservice mobile

ما در این مطلب می‌خواهیم به همین موضوع بپردازیم و کلمات و موضوعات پر جستجو مردم ایران در گوگل طی سه ماه اخیر را بررسی کنیم، با آی‌تی‌رسان همراه باشید:

موسیقی

موسیقی مهم‌ترین موضوعی است که مردم ایران در اینترنت سرچ می‌کنند، از نظر موضوعی، جستجوهای مربوط به “موسیقی” بیشترین میزان سرچ مردم ایران در گوگل هستند. در حوزه موسیقی کلماتی مانند آهنگ، آهنگ جدید، آهنگ شاد، دانلود آهنگ، آهنگ ترکی و آهنگ خارجی جستجوی فراوانی دارند.

دانلود

پس از موسیقی، موضوع “دانلود” در جایگاه دوم قرار می‌گیرد. از کلیدواژه‌های پر استفاده موضوع دانلود می‌توان به دانلود، دانلود آهنگ، دانلود فیلم، دانلود بازی، دانلود واتساپ و دانلود انیمیشن اشاره کرد. البته در مورد این کلمات باید بدانید که اکثر آن‌ها بخشی از یک عبارت جستجو شده هستند، یعنی مردم دانلود آهنگ را در اینترنت سرچ نمی‌کنند اما عبارت “دانلود آهنگ فلان خواننده” یا “دانلود فلان فیلم” در گوگل جستجو زیادی دارد و به این ترتیب کلمات گفته شده جزو کلمات با بیشترین سرچ در ایران هستند.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان gsmarena 001 7

فیلم

سومین موضوع مهم برای مردم ایران “فیلم” است. در این خصوص نیز کلماتی مانند فیلم، دانلود فیلم، فیلم سینمایی، فیلم ایرانی، فیلم خارجی، فیلم عاشقانه و فیلم ترسناک بیشتر سرچ می‌شوند.

قیمت

با توجه به وضعیت معیشتی و اقتصادی در ایران، جای تعجب ندارد که بگوییم چهارمین موضوع جذاب برای مردم ایران “قیمت” است. مردم ایران به دنبال قیمت لحظه‌ای اقلام مختلف هستند و به همین دلیل کلمات قیمت طلا، قیمت گوشی، قیمت دلار، قیمت سکه، قیمت ارز، قیمت خودرو، قیمت بیت کوین و قیمت ارز دیجیتال جستجوی فراوانی در گوگل دارند.

زبان فارسی

موضوع بعدی “زبان فارسی” است. البته این مورد شاید کمی تعجب برانگیز باشد اما کلمات جستجو شده در این دسته شامل فیلم با دوبله فارسی، زیرنویس فارسی، کارتون دوبله فارسی، فیلم دوبله فارسی و باب اسفنجی دوبله فارسی می‌شود که گوگل این سرچ‌ها را در بخش زبان فارسی گنجانده. گرچه بیشتر به موضوع دانلود و فیلم نزدیک هستند.

از دیگر موضوعات پر جستجو برای مردم ایران به تصویر، سریال، کشور ایران، بازی و متن اشاره کرد.

موضوعات ترند شده

البته می‌توان موضوعات در حال رشد را نیز در میان جستجو‌های گوگل پیدا کرد. جستجو‌های در حال رشد آن دسته از کلمات و موضوعاتی هستند که میزان سرچ آن‌ها به مقدار جستجوهای برتر بالا نیست اما تعداد سرچ آن‌ها در بازه زمانی تعیین شده به یک باره افزایش پیدا کرده و اصطلاحا ترند شده‌اند.

در این بخش، موضوعاتی شامل ابراهیم رییسی، محرم، والیبال، انتخابات، واکسن، سازمان آموزش و پرورش و نوحه، در سه ماه اخیر ترند شده‌اند.