فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

ترس ژاپن از رمزارز چین؛ توسعه ین دیجیتال سرعت گرفت

ترس ژاپن از ارز دیجیتال چین، باعث شده تا اکثر مقامات این کشور درخواست تعجیل در روند توسعه ین دیجیتال را داشته باشند. اخیرا نیز یکی از مقامات احزاب لیبرال دموکرات این کشور از عقب‌افتادن ژاپن از چین در این زمینه ابراز نگرانی کرده و خواستار تسریع عرضه آن را دارد.

کوزو یاماموتو (Kozo Yamamoto) رئیس کمیسیون تحقیقات سیستم بانکی و حقوقی حزب لیبرال دموکرات ژاپن گفته است تا دو الی سه سال آینده ین دیجیتال باید آماده عرضه باشد. به گزارش خبرگزاری رویترز، یاماموتو می‌گوید برنامه‌‌های عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) باید در چارچوب‌های سیاست‌‌های میانه سال دولت قرار گیرد. او توضیح می‌دهید که ارز‌های دیجیتال به سرعت می‌توانند در کشورهایی با اقتصاد در حال توسعه پخش شوند و به چین هم که روی همچین ارزی کار می‌کند، کمک کند تا سلطه دیجیتالی خود را پیشرفت دهد.

ین دیجیتال

شبکه ارتباطی راهبردی امکان tag98769809 شبکه ارتباطی راهبردی امکان Gif1 Low Resize 1

به همین دلیل او می‌گوید باید توسعه ین دیجیتال سرعت بگیرد:

هرچه زودتر، بهتر. ما پیشنهاد‌های خود را داخل چارچوب‌های سیاست دولت قرار می‌دهیم و سعی می‌کنم که در دو الی سه سال آینده به مرحله اجرایی برسد. اگر هر کشوری بتواند جریان‌های نقدینگی خود را با ارز دیجیتال مخصوص به خودش کنترل کند، می‌تواند از نوسانات شدید در مواقع بحرانی جلوگیری کند.

تاکید یاماموتو مبنی بر ارائه ین دیجیتال، در راستای تلاش‌های آکیرا آمارا وزیر پیشین اقتصاد ژاپن است که علاقه داشت با ارائه CBDC با تحرکات چین در راستای یوان دیجیتال مقابله کند. یاماموتو می‌گوید که عرضه CBDC ممکن است قدرت دلار را کمی تضعیف کند ولی در عین حال می تواند بازار‌های در حال توسعه مانند کامبوج را پایدار کند. از همین رو قانون‌گذاران ژاپن، همواره در تلاش هستند تا دولت را مجبور کنند ین دیجیتال خود را در برنامه ریزی سالیانه G7 قرار دهد.

علاوه بر این، در پایان ماه گذشته میلادی، معاون بانک مرکزی ژاپن گفته بود که مراکز خصوصی باید خود را آماده درخواست‌های عمومی برای CBDC کنند تا بتوانند پاسخی مناسب به توسعه‌های فنی آن بدهند.