مدیریت

09196056862

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

شبکه ارتباطی راهبردی امکان ، شاهراه حرکت به سمت بازارهای بین المللی

فهرست مطالب این مقاله

چطور بدهی ام را کم کنم؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((چطور بدهی ام را کم کنم؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟

امیدواریم از خواندن این مطلب، ((بازاریابی یا مارکتینگ چیست؟)) لذت ببرید و برایتان مفید باشد،از همراهی شماسپاسگذاریم.

عنوان مقاله :

دسته بندی مقاله :

هکرها با جعل هویت کانال یوتیوب اسپیس اکس ۱۵۰ هزار دلار کلاهبرداری کردند

کلاهبرداران با جعل هویت حساب کاربری شرکت اسپیس اکس در یوتیوب، هزاران کاربر را با حقه اهدای رایگان بیت کوین فریب داده و دست کم ۱۵۰ هزار دلار به جیب زده‌اند.

بر اساس گزارش سایت Bleeping Computer، کلاهبرداران اینترنتی چندین حساب کاربری حقیقی را در یوتیوب هک کرده و سپس با جعل هویت کانال یوتیوب شرکت اسپیس اکس، از آن‌ها برای کلاهبرداری از کاربران استفاده کرده‌اند.

هکرها ویدیویی از پیش ضبط شده از ایلان ماسک را به شکل زنده در این کانال‌ها پخش کرده و از کاربران درخواست بیت کوین کردند. منبع یاد شده گزارش می‌کند که از تاریخ ۸ ژوئن (۱۹ خرداد) دست کم ۸۰ هزار نفر ویدیوهای زنده را تماشا کرده و در مجموع ۱۵.۳۱ بیت کوین به حساب کلاهبرداران واریز کرده‌اند.

شبکه ارتباطی راهبردی امکان 290x290 HONOR Banner 1 شبکه ارتباطی راهبردی امکان

یکی از کانال‌ها ۲۹ تراکنش برای ۴.۰۸ بیت کوین به ارزش ۳۹ هزار و ۸۴۰ دلار و دیگری ۸۴ تراکنش برای ۱۱.۲۳ بیت کوین به ارزش تقریبی ۱۱۰ هزار دلار کسب کرده است.

کلاهبرداری ۱۵۰ هزار دلاری با جعل هویت کانال یوتیوب اسپیس اکس

ایلان ماسک از اینکه کلاهبرداران از اسم او برای کلاهبرداری استفاده می‌کنند آگاه است. وی ماه فوریه در واکنش به اتفاقی مشابه در توییتر نوشت: «سطح کلاهبرداری کریپتو در توییتر در حال وارد شدن به مرحله جدید است» و از کاربران خواست تا چنین مواردی را به سرعت گزارش دهند.

البته در برخی پلتفرم‌ها صرفاً گزارش دادن حساب‌های جعلی کافی نیست. شرکت امنیت سایبری Tenable ضمن اشاره به «بازی موش و گربه» توییتر و کلاهبرداران اینترنتی، می‌گوید هکرها با تغییر تاکتیک همچنان از کاربران این پلتفرم بیت کوین دریافت می‌کنند.

ارسال فضانوردان ناسا به ایستگاه فضایی بین المللی پس از نزدیک به یک دهه توسط شرکت خصوصی اسپیس اکس، توجه جهانیان را به خود جلب کرده و کانال رسمی این شرکت حین انجام مأموریت چندین میلیون بازدید کننده داشت. هکرها با فرصت طلبی کانال‌های پرطرفدار مثل اسپیس اکس را شناسایی کرده و با جعل هویت از آن‌ها برای کسب درآمد نامشروع استفاده می‌کنند.